Connect with us


Borsa Haberleri

Zynga, Türk Oyun Şirketi Rollic’i 168 Milyon Dolara Satın Aldı

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Zynga, Peak Games’in ardından şimdi de başka bir Türk oyun şirketi olan 168 Milyon Dolara Rollic Games’i satın aldı.

Zaman:

Tarih:

Zynga, Türk Oyun Şirketi Rollic'i Satın Aldı (163M Dolar)

ABD/San Francisco merkezli dev video oyunu şirketi Zynga, aylar önce Türk oyun şirketi Peak Games‘i satın almıştı. 2 dev şirket arasında yapılan tam 1,8 Milyar dolarlık dev bir anlaşmayla Peak Games, Zynga’nın çatısı altına geçmiş ve bir süredir Zynga’nın bünyesinde devam ediyordu. Şimdi ise Zynga, başka bir Türk oyun şirketi Rollic Games’i satın aldı.

Son dönemlerde Türk oyun şirketlerine ilgi gösteren dünya devi Zynga, Peak Games’in ardından Rollic Games’e de dev bir yatırım yaptı. 168 milyon dolarlık dev bir yatırım ile Türk oyun şirketi Rollic Games’in %80‘ine sahip olan Zynga, 1 Ekim‘den itibaren Rollic Games oyunlarının kontrollerini tamamen almış olacak. Yani 2 şirket arasındaki anlaşmalar 1 Ekim tarihinde sonlanmış olacak. Rollic Games’in kalan %20‘lik bölümü ise önümüzdeki 3 yıl içerisinde aşamalı olarak Zynga’nın bünyesine geçmiş olacak.

2 boyutlu Android ve iOS oyunları geliştiren Rollic Games, Peak Games gibi popüler olmasa da oldukça büyük bir şirketti. Milyonlarca kişi tarafından oynanan 2 boyutlu mobil oyunlar üreten Rollic Games, mobil oyun devi Zynga’nın da gözünden kaçmamış. Rollic Games tarafından tasarlanan oyunlar, artık Zynga’nın bünyesinde olacak ve Zynga tarafından geliştirilebilecek.

Benzer içerik:  Çin'de Bubonik Veba Görüldü: Yıl Sonuna Kadar 3 Numaralı Alarm Verildi
Zynga, Türk Oyun Şirketi Rollic'i 168 Milyon Dolara Satın Aldı

Günlük 5 milyondan fazla kullanıcısı bulunduğu söylenen Rollic Games, aylık olarak 65 milyondan fazla kullanıcıyı oyunlarında karşılıyor. Zynga CEO’su Frank Gibeau, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Hiper-casual kategorisinin 2020’de dünyada en hızlı büyüyen yayıncılarından olan Rollic Games’in bünyemize katılmış olmasından dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Rollic Games arkasında müthiş yaratıcı bir ekibe sahip. Rollic ve Zynga birlikte çok daha hızlı büyüyecek.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir