Zula Ne Kadar İnternet Harcar?

Tamamen Türk yapımı FPS oyunu olan Zula ne kadar internet harcar, 1 maçta ne kadar internet yer gibi soruların cevabını bu makalemizde detaylı olarak veriyoruz.
 Zula Ne Kadar İnternet Harcar?

Tamamen Türk oyun şirketleri olan MadByte Games ve Lokum Games tarafından geliştirilen ve 23 Haziran 2016’da yayınlanarak oyuncuların büyük bir ilgisini kazanan Zula, Türk yapımı olması ve içerisinde harita olarak Türkiye’nin önemli bölgelerini barındırmasıyla dikkat çekmişti. Türk yapımı FPS oyunları arasında zirvede yer alan Zula ne kadar internet yiyor sizler için hazırladık.

Genel olarak bu tür FPS oyunları, oyunu oynamanız için sizden oyunun tamamını indirmenizi istiyor. Yani siz bir FPS oyunu oynayacaksanız önce dosyalarını tamamen indirmelisiniz. Oyunu indirirken harcayacağınız internet değişkendir ve bunu WiFi ile yapmanızı kesinlikle öneririz. Diğer yandan oyunu indiren kişiler ise herhangi bir maça girdiklerinde, rakiplerinin tüm verilerini internet üzerinden indirir. Yani oyunu indirdikten sonra internet, rakiplerin bilgisini almak için kullanılır.

Bu da oyunu indirirken harcadığınız internetten kat kat daha az miktarlara geliyor. Örneğin bilgisayarınızda her şeyi kapatıp mobil veri veya wifi ile yalnızca oyuna girerseniz, ortalama olarak 1 saatte 200-250 MB arası internetinizi yiyecektir. Ayrıca oyun içerisindeki hareketler, mesaj ve sesli konuşmalar da yine internet harcama oranını etkileyecektir. Eğer az internetiniz varsa ilk olarak sesli konuşma özelliğini kapatmalısınız.

İlgili İçerik  Amazon'un Yeni Oyunu New World Yine Ertelendi

Sesli sohbet kapalı bir şekilde oynarsanız 15 dakikalık bir maçta ortalama 55-60 MB internetiniz gidecektir. Sesli sohbeti açtığınızda bu rakamlar değişkenlik gösterebilir ve %50 oranında yükselebilir. Ayrıca mobil verinizi bağladığınızda telefonunuzun veya bilgisayarın güncelleme yapmadığından da emin olun. Makalemizde bahsettiğimiz veriler sadece oyunun harcadığı verilerdir. Başka uygulamalar kullanırsanız bu verilerde büyük değişiklikler olacaktır.

Dilerseniz hemen aşağıdan Zula‘nın ne kadar internet harcadığına daha detaylı bir liste halinde göz atabilirsiniz.

Zula Ne Kadar İnternet Yer?

Zula Ne Kadar İnternet Yer?
  • 1 Dakikada: 3-5 MB arası (ortalama)
  • Yarım Satte: 110-120 MB arası (ortalama)
  • 1 Saatte: 200-250 MB arası (ortalama)
  • Sesli sohbet açıkken 1 dakika: 4-6 MB arası (ortalama)

Bir önceki yazımız olan Kısaca Kitle İletişimi Nedir ve Kitle İletişim Araçları başlıklı makalemizde Kitle, Kitle İletişim ve Kitle İletişim Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın