Connect with us


İnceleme

Ekran Altı Kameralı İlk Telefon Tanıtıldı: ZTE Axon 20 5G Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın ekran altı kameralı ilk seri üretim akıllı telefon modeli ZTE Axon 20 5G, resmi olarak tanıtıldı. Cihazın fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Zaman:

Tarih:

ZTE Axon 20 5G Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte özellikle akıllı telefon piyasasında büyük gelişmeler yaşandı. Kullanıcıların uzun yıllar boyunca akıllı telefonlara yönelik en büyük hayallerinden biri olan full ekranlı telefonların üretilebilmesi için pek çok teknoloji devi çeşitli ürünler geliştirdi. Bu ürünlerden biri ilk olarak çentikli ekranlı akıllı telefon modelleri olarak karşımıza çıktı. Çentikli ekranlara sahip akıllı telefon modellerinde ekranlar daha büyük olsa da, kullanıcıların istediği gibi %100 ekran yoktu.

Bunun ardından çentikler damla çentik haline dönüştürüldü ve ekranlar çok daha fazla büyüdü. Fakat yukarıda da dediğimiz gibi kullanıcıların istediği bu da değildi. Tüketiciler, ekranların çerçevesiz ve kamerasız olmasını, fakat yine de ön kameranın bulunmasını istiyordu. Bununla birlikte bir de kızaklı ön kameraya sahip telefonlar da geliştirildi. Fakat bu da yer kapladığı ve stabil olarak kullanılamadığı için pek dikkat çekmedi.

Daha sonraysa ekran altı kamera teknolojisi üzerinde durulmaya başlandı. Bu alanda Xiaomi gibi teknoloji devleri çeşitli ürünler geliştirse de, bugüne kadar seri üretime geçilebilecek bir ürün geliştiren olmamıştı. Ta ki Visionox adlı şirket, seri üretime geçebilecek ekran altı kamera teknolojisini duyurana kadar. Visionox‘un bu teknolojiyi tanıtmasının ardından hızla bu teknoloji üzerine çalışmalar başlamış, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan ZTE, dünyanın ilk seri üretim ekran altı kameralı akıllı telefon modeli ZTE Axon 20 5G‘yi duyurmuştu.

Günlerdir merakla beklenen ZTE Axon 20 5G, nihayet resmi olarak tanıtıldı. Büyük dikkat çekecek olan bu yeni teknoloji ile birlikte ekran altı kameralı telefonlar yaygınlaşabilecek, ve ekranlar artık daha geniş olabilecek. Ekranların daha büyük olması ve çerçevenin daralabilmesi için oldukça önemli olan seri üretime geçebilecek ekran altı kamera teknolojisinin kullanıldığı ilk akıllı telefon modeli; ZTE Axon 20 5G Karşımızda!

ZTE Axon 20 5G

İlk olarak bu akıllı telefon modelinde şöyle bir göz gezdirdiğimizde fazlasıyla şık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Daha büyük bir ekrana sahip olan ZTE Axon 20 5G, diğer bir yandan arka kasa tasarımıyla da büyük dikkat çekiyor. Hem dünyanın seri üretime geçebilen ekran altı kameralı ilk akıllı telefon modeli olmakla övünen, hem de oldukça şık bir tasarıma sahip olan ZTE Axon 20 5G, özellikleri ve fiyatıyla da oldukça şaşırtıyor.

Ekran altına gömülü bir şekilde 32 MP ön kamerasıyla karşımıza çıkan akıllı telefon modeli, ekran altı kamerası sayesinde %100’e yakın ekran/gövde oranı sunuyor. 6.92 inçlik oldukça iyi bir boyutta ekrana sahip olan ZTE Axon 20 5G, 90hz ekran tazeleme hızına sahip. 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleriyle karşımıza çıkan dünyanın ilk seri üretim ekran altı kameralı akıllı telefonu ZTE Axon 20 5G, 128 GB ve 256 GB dahili depolama alanı seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

Benzer içerik:  Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi Redmi K30S Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Gücünü Qualcomm Snapdragon 765G işlemcisinden alan, Android 10 işletim sistemiyle kutusundan çıkan yeni akıllı telefon modeli, tüketicinin büyük ilgisini çekecek gibi görünüyor. Ekran altına gömülü güçlü ön kameraya sahip olan cihaz, arka tarafında da fazlasıyla güçlü 4 kamerayı bizlere sunuyor. 64 MP değerinde ana arka kameraya sahip olan cihaz, 8 MP geniş açı sensörü, 2 MP makro sensör ve 2 MP derinlik sensörüyle karşımıza çıkıyor. 4.220 mAh gücünde bir bataryaya sahip olan model, 30W hızlı şarj desteğini de bizlere sunuyor.

Dilerseniz hemen aşağıdan ZTE Axon 20 5G fiyatı ve özelliklerine detaylı liste halinde göz atabilirsiniz.

ZTE Axon 20 5G Özellikleri

ZTE Axon 20 5G Özellikleri
 • Ekran: 6.92 inç | Full HD+
 • Ekran Tazeleme Hızı: 90hz
 • Depolama: 128 GB ve 256 GB dahili depolama alanı seçenekleri
 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 765G
 • RAM (Bellek): 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri
 • Renk Seçenekleri: Siyah
 • İşletim Sistemi: Android 10
 • Ağırlık: 198 gram
 • Pil (Batarya): 4.220 mAh | 30W hızlı şarj desteği
 • Kamera: 64 MP ana arka kamera + 8 MP geniş açı sensörü + 2 MP makro sensör + 2 MP derinlik sensörü | 32 MP ekran altı ön kamera

ZTE Axon 20 5G Fiyatı

Ekran Altı Kameralı İlk Telefon Tanıtıldı: ZTE Axon 20 5G Fiyatı ve Özellikleri Dünyanın ekran altı kameralı ilk seri üretim akıllı telefon modeli ZTE Axon 20 5G, resmi olarak tanıtıldı. Cihazın fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Dünyanın ekran altı kameralı ilk seri üretim akıllı telefon modeli olan ZTE Axon 20 5G, 3 farklı opsiyon olarak satışa sunuluyor. Cihazın 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı seçeneği 322 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkarken, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı seçeneğiyse 366 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Son olarak modelin 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alı seçeneği de 410 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor.

 • 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı | 322 dolar
 • 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı | 366 dolar
 • 8 GB RAM ve 258 GB dahili depolama alanı | 410 dolar

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir