Connect with us


Dijital Haberler

Zoom’a Yeni Güvenlik Güncellemesi: 2 Faktörlü Doğrulama Eklendi

Dünyanın en çok kullanılan toplantı uygulamalarından biri olan Zoom, yeni güvenlik güncellemesiyle birlikte 2 faktörlü doğrulamayı herkesin kullanımına sundu.

Zaman:

Tarih:

Zoom'a Yeni Güvenlik Güncellemesi: 2 Faktörlü Doğrulama

Dünyanın en çok kullanılan toplantı uygulamalarından biri olan Zoom, özellikle covid-19 sürecinde müthiş bir kullanıcı kazanmış ve dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri haline gelmişti. Günlük 400 milyona ulaşan aktif kullanıcısıyla sosyal medya platformları arasında zirveye yükselen Zoom, ilk zamanlarda büyük popülerliğinin yanında güvenlik sorunları sebebiyle fazlasıyla konuşulmuştu.

Birden yükselen Zoom platformuna binlerce hacker katılmış ve platformdan güvenlik açıkları peş peşe gelmişti. Birçok veri ihlali iddiasıyla gündeme gelen Zoom, en büyük işlerden biri olarak güvenlik geliştirmelerine başlamış ve birçok geliştirmeyi kullanıcılara sunmuştu. Uzun bir süredir pek çok güncelleme yayınlansa da, Zoom platformunda çift faktörlü doğrulama, platforma kayıtlı tüm kullanıcılara sunulmamıştı.

Sosyal medya platformlarının en önemli güvenlik seçeneklerinden olan çift faktörlü doğrulama, bir sosyal medya hesabını koruyabilmek için en önemli şeylerden biri diyebiliriz. Bu doğrulama yöntemi sayesinde hesabınıza ekli olan telefon numarasına hesabınıza giriş yaptığınızda bir mesaj gönderilir. Bu mesajı doğrulayamayan kişiler şifreyi bilse de hesaba giriş yapamaz ve ele geçiremez. Yani hesabınızın şifresi alınsa bile hesabınızı korumuş olursunuz.

Benzer içerik:  Yalova Belediyesine Siber Saldırı: Dosyalar Şifrelendi
Zoom'a Yeni Güvenlik Güncellemesi: 2 Faktörlü Doğrulama Eklendi Dünyanın en çok kullanılan toplantı uygulamalarından biri olan Zoom, yeni güvenlik güncellemesiyle birlikte 2 faktörlü doğrulamayı herkesin kullanımına sundu.

Instagram, Facebook gibi tüm sosyal medya platformunda yer alan bu doğrulama yöntemi, artık Zoom platformunda da herkesin kullanımına açıldı. Özellikle uzaktan eğitim için kullanılan bu uygulamayı kullanıyorsanız, kesinlikle hemen 2 faktörlü doğrulama özelliğini hesabınız için etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmanız için gereken tek şey ise Zoom uygulamasına giriş yapıp profilinize girmek ve ardından Two Factor Authenticator bölümüne giderek SMS bölümünü aktifleştirmek.

Ayrıca dilerseniz Birlikte Film İzleme başlıklı makalemize giderek Zoom üzerinden nasıl birlikte film izleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir