Zoom’a Dev Rakip: Google Meet Ücretsiz Oldu

 Zoom’a Dev Rakip: Google Meet Ücretsiz Oldu

Dünyanın en büyük platformlarını bünyesinde barındıran Google, Hangouts servisinde toplantı görüşmelerini ücretsiz hale getirdi. Böylelikle Zoom‘a çok büyük bir rakip daha çıkmış oldu.


İlginizi Çekebilir: Telegram Aylık 400 Milyon Aktif Kullanıcı ile Zoom’a Rakip Oluyor

Corona virüsü sebebiyle evde kalan insanlar toplantı proramlarına akın ederken, bir çok teknoloji şirketi bu alanda büyük yatırımlar yapmaya başladı. Geçtiğimiz zamanlarda dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, Whatsapp’ın grup görüntülü görüşme limitini arttırmıştı. Ayrıca Messengar’a da 50 kişilik grup görüşmeleri özelliği “Messenger Rooms” gelmişti.

Virüs ile birlikte en çok kullanılan toplantı uygulaması olan Zoom, corona virüsü günlerinde günde 300 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak rekora imza attı. Fakat son günlerde karşısına gelen rakipleriyle birlikte düşüş yaşanabilir. Güvenlik sorunları sebebiyle bir çok sorun yaşayan Zoom, kullanıcıların alternatif platformlara geçmesine sebep oluyor.

İlgili İçerik  Black Friday'de En Çok Kazanan E-Ticaret Siteleri Açıklandı

Şimdi de Zoom’a çok büyük bir rakip olarak Google çıkıyor. Google, uzun zamandır hizmet verdiği Hangouts uygulamasının toplantı özelliğini ücretsiz olarak herkese sunuyor.

Zoom'a Dev Rakip: Google Meet Ücretsiz Oldu

Corona virüsü günlerinde günlük 3 milyon yeni kullanıcı alan Google Meet, 100 kişilik video konferans seçeneği ile Zoom uygulamasına karşı büyük rakip olacak. Google’ın en güçlü yanı ise güvenliliği ve sunucularının gücü olacak. Zoom uygulaması artan kullanım sebebiyle çöküntüye uğrayabilirken, Google Meet artan talebi kaşılayabilecek sunuculara sahip.

Ayrıca Google tarafından yapılan açıklamalara göre günlük kullanıcı sayısı 2020 Ocak ayından bugüne kadar 30 kat artış gösterdi.

Bir önceki yazımız olan Spotify, 2020 İlk Çeyrekte 2 Milyar Dolar Gelir Elde Etti başlıklı makalemizde Müzik ve Spotify hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın