Zoom Rakibi Google Meet, 50 Milyon İndirme Barajını Aştı

Toplantı uygulaması Zoom'a rakip olan Google Meet, oldukça büyük bir başarı yakalayarak 50 milyon indirme sayısı barajını kısa sürede aştı.
 Zoom Rakibi Google Meet, 50 Milyon İndirme Barajını Aştı

Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü sebebiyle evinde kalan insanların dijital platformlara akın etmesi, Zoom uygulamasını kısa sürede zirveye ulaştırmıştı. Toplantı uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulama olan Zoom, kısa sürede milyarlarca dolarlık piyasa değerine de ulaşmayı başardı. Sizlere aktardığımız haberdeki gibi dünyanın en değerli 7 havayolu şirketi bile Zoom’un piyasa değerinin gerisinde kaldı.

Hal böyleyken bir çok dijital platform devi de bu alana göz dikti. Google, Facebook, Microsoft gibi devler bir anda bu alanda uygulamalar hazırlayarak Zoom’a rakip oldu. Bu rakiplerden biri de dünyanın en büyük arama motoru servisi olan Google.

Google, geçtiğimiz zamanlarda Hangouts uygulaması üzerine yayınladığı Google Meet uygulaması ile çok büyük bir başarı yakaladı. Kısa sürede muhteşem bir başarı yakalayan Google Meet, 2020 Mart-2020 Mayıs ayı arasında tam 50 milyonluk indirme sayısı kazandı. Haliyle bu büyük başarı da Zoom’u korkutmuş olabilir. Zoom’a rakip olarak çıkan bir çok platform başarılı olamamış olsa da, Google bu alanda oldukça büyük bir rakip. Tüm dünyada bilinen bir marka olan Google, aynı zamanda çok güvenli olmasıyla ön plana çıkıyor.

İlgili İçerik  Yolda Karşılaştığınız Kişileri Sosyal Medyada Bulmak!
Zoom vs Google Meet

Bildiğiniz gibi Zoom, son zamanlarda bir çok güvenlik zaafiyeti ile karşımıza çıkıyor. Bir çok kez güvenlik açığı sebebiyle suçlamalar alan Zoom, bu sebeple kullanıcı sayısını her geçen gün kaybediyor. Fakat platforma yeni gelen kullanıcılar, bu kayıpların durdurulmasını sağlıyor. Corona virüsü sebebiyle en çok kazanç sağlayan platform olan Zoom’un şuanlık günlük 400 milyodnan fazla kullanıcısı bulunsa da, hızla büyüyen Google Meet’in ilerleyen zamanlarda bunu geçebileceği düşünülüyor.

Google Meet’in en ön plana çıkan ve yükselmesini sağlayan özelliği ile hem 250 kişi ile sınırlandırılması, hem de oldukça güvenilir bir platform olarak görünmesi. Bu sebeple uygulama, her geçen gün zirveye bir adım daha yaklaşıyor.

Bir önceki yazımız olan Zoom, Piyasa Değeri ile Dünyanın En Büyük Havayolu Şirketlerini Geride Bıraktı başlıklı makalemizde Covid-19, Zoom ve Zoom Piyasa Değeri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın