Zoom Uygulaması Ne Kadar İnternet Harcar?

Son zamanların en çok kullanılan görüşme uygulaması Zoom ne kadar internet harcar, kaç mb internet yer bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.
 Zoom Uygulaması Ne Kadar İnternet Harcar?

Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü salgını sebebiyle kullanımı oldukça artan ve zirveye yerleşen Zoom uygulaması, iş ve okul için en çok kullanılan uygulmalardan biri haline geldi. Artık öğrenciler derslerini Zoom uygulaması üzerinden görmeye başlarken, çalışanlar da toplantılarını bu uygulama üzerinden yapmaya başladı. Bu da uygulamanın oldukça çok kullanılmasına sebep oldu.

Bir çok kişi gibi siz de Zoom kullanmak zorunda kalmış ve uygulamanın ne kadar internet harcadığını merak ettiyseniz sizlere bu makalemizde detaylı olarak bilgilendireceğiz. Zoom ne kadar internet harcar, Zoom kaç mb internet yer gibi soruları merak ettiyseniz, hemen aşağıdan detaylı olarak yanıtları bulabilirsiniz.

Öncelikle Zoom uygulaması görüntülü görüşme özelliğine sahip olduğundan dolayı görüntülü görüşmeler oldukça yüksek miktarlarda internet harcayacaktır. Sesli Zoom görüşmeleri, görüntülü toplantılara göre daha az internet harcar. Örneğin bire bir sesli görüşme Zoom’da dakikada 1-2MB arası internet tüketecektir. Bu da birebir 1 saat boyunca görüşürseniz ortalama 90 MB internet harcayacağınız anlamına gelir. Fakat Zoom daha çok görüntülü görüşmelerde kullanıldığı için, size görüntülü görüşmelerin ne kadar internet harcadığını detaylı olarak açıklayacağız.

İlgili İçerik  Google Hesabı Nasıl Silinir?

Zoom’da 480p, yani yüksek kalitesinde grup görüşmeleri saatte yaklaşık 800 MB internet harcayacaktır. Bu, Zoom’un paylaştığı ortalama verilerdir ve sizde değişiklik gösterebilir. Fakat çok büyük bir değişiklik göstereceğini düşünmüyoruz. Diğer bir yandan 720p kalitesinde grup görüşmeleri de saatte ortalama 1,3 GB internet tüketecektir. Son olarak 1080p kalitesinde görüşmeler de saatte 2,4 GB internet yer.

Fakat grup görüşmesindeyken görüntüyü bir kişiye yakınlaştırır ve o şekilde görüşme yaparsanız internetiniz daha az gidecektir. Dilerseniz aşağıdan Zoom uygulaması ne kadar internet yer detaylı liste halinde görebilirsiniz.

Zoom Ne Kadar İnternet Yer?

Zoom Ne Kadar İnternet Yer?
  • 1 Dakika Sesli Görüşme: ortalama 1-2 MB
  • 1 Dakika Yüksek Kalite Grup Görüntülü Görüşme: ortalama 13 MB
  • 1 Saat Yüksek Kalite Grup Görüntülü Görüşme: ortalama 800 MB
  • 1 Saat 720p Kalitesinde Grup Görüşmesi: ortalama 1,3 GB
  • 1 Saat 1080p Kalitesinde Grup Görüşmesi: ortalama 2,4 GB harcar

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın