Connect with us


Sosyal Medya

Yurtiçi Kargo, Sosyal Medyada Yayılan İddiaları Yanıtladı

Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan Yurtiçi Kargo, geçtiğimiz günlerde yaşanan skandal hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Zaman:

Tarih:

Yurtiçi Kargo, Sosyal Medyada Yayılan İddiaları Yanıtladı

Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan Yurtiçi Kargo, geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay sebebiyle sosyal medyanın gündemi haline gelmiş ve birçok kişi şirkete tepki göstermişti. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda R.B. isimli bir kişi maske takmadığı gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alınmış, gözaltı görüntüleri sosyal medyada tepki toplayınca polisler görevinden alınmıştı.

Fakat bu sefer de maske takmayan, fakat polislerin tutuklamasına tepki gösteren R.B. isimli kişi hedef haline gelmişti. Sosyal medya, bu sefer görevinden alınan polisler için destek mesajlarıyla doldu ve polislerin görevinden alınmasına sebep olan R.B. adlı kişiyi hedef haline getirdi. Birçok kişi R.B. adlı kişiye adeta ateş püskürürken, birçok kişi de polislere destek çıkmaya başladı.

Yurtiçi Kargo, Sosyal Medyada Yayılan İddiaları Yanıtladı Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan Yurtiçi Kargo, geçtiğimiz günlerde yaşanan skandal hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Kısa bir süre sonra polisler görevine iade edilse de, olaylar burada sonlanmadı. Bir kişi, R.B. adlı kadının sosyal medya hesabını ele geçirdi ve adresini paylaşmakla tehdit etti. Ardından ise R.B. adlı kişinin Instagram hesabından Yurtiçi Kargo sistemi üzerinde çekilen bir görüntüyü yayınladı. Sosyal medya hesabını ele geçiren kişi, adeta katliam çağrısı yaparak kadını tehdit etti ve özür dilememesi durumunda herkesi evine yollayacağını aktardı. Daha sonraysa Yurtiçi Kargo ekranında R.B. adlı kişinin adını sorgulayarak çıkan sonucu Instagram’da paylaştı.

Bu olay, kısa süre sonra sosyal medyada yankı uyandırdı ve herkes Yurtiçi Kargo’ya büyük tepki göstermeye başladı. Her çalışanın herkesin bilgisine erişebildiğini düşünen kişiler, #YurtiçiKargoCevapVer etiketiyle tepkilerini gösterirken, bir süre sonra da Yurtiçi Kargo’dan açıklama geldi. Yapılan açıklamalarda olayın araştırıldığı söylenirken, çalışanların müşteri bilgilerine erişemediği, sadece kargo dağıtıcının adresleri gördüğü belirtilmişti. Şimdiyse araştırmaların sonlandığı, gerekli yaptırımların uygulandığı aktarıldı.

Benzer içerik:  Twitter Hesap Dondurma ve Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır

Yurtiçi Kargo: İlgili Çalışan İşinden Atıldı

Yurtiçi Kargo, Sosyal Medyada Yayılan İddiaları Yanıtladı Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan Yurtiçi Kargo, geçtiğimiz günlerde yaşanan skandal hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yurtiçi Kargo tarafından yapılan açıklamalarda Cumartesi günü Rana Batı isimli kişinin ismini sorgulayan Yurtiçi Kargo çalışanının tespit edildiği ve iş akdinin feshedildiği belirtildi. Ayrıca bununla sınırlı kalmayıp, ilgili çalışan hakkında suç duyurusunda bulunulacağı, suç duyurusu hakkında tüm gelişmelerin yakından takip edileceği aktarıldı. Diğer bir yandan açıklamalara göre ilgili şahıs Yurtiçi Kargo sisteminde Rana Batı ile ilgili bir bilgiye ulaşamamış, fakat bilgiye ulaşmış gibi görünmek için sahte bir profil oluşturmuştu. Yurtiçi Kargo’nun konuyla ilgili tam açıklamasına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo, Sosyal Medyada Yayılan İddiaları Yanıtladı Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan Yurtiçi Kargo, geçtiğimiz günlerde yaşanan skandal hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yurtiçi Kargo
Sistemlerimiz üzerinden Cumartesi günü “Rana Batı” ismini sorgulayan şahıs tespit edilmiş ve ilgili kişinin iş akdi feshedilmiştir.
Şahsın, ilgili sorgulama ekranında Rana Batı’ya ait hiçbir dataya ulaşamadığı, Rana Batı isminde sahte bir profil oluşturduğu tespit edilmiş, bu yöntemle dataya ulaşmış gibi bir algı yarattığını beyan etmiştir.
İş akdinin feshedilmesi dışında kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak olup gelişmeler şirketimiz tarafından yakından takip edilecektir/edilmektedir.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

  1. vatansever

    25 Ağustos 2020 at 13:21

    yurt içi kargo türkiyenin en berbat kargo şirketi vatandaşların gelen kargolarını adrese teslim etmiyorlar şirketten birileri geliyor boş kargosuz bir not yapıştırıyor kargonuz var geldik size ulaşamadık diye ve gelip şirketten vatandaşın kendisinin almasını istiyorlar ha birde aynı mahallede birçok kişinin kargosu olması lazım getirmeleri için yoksa sadece bir kargo için vatandaşın adresine gelmiyorlar

  2. Hakan

    21 Kasım 2020 at 21:39

    Malesef en iyilerinden olan yurtiçi kendi ayağına sıkmıştır. Uzunca bir süredir sektörün lideri konumunda şımarmıştır. Artık adrese bile gitmeden,”adreste bulunamamıştır” diye bahane ederek teslimat yapmamakta, ayrıca geri iade ücreti almaktadır. Herkesin dikkatine.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir