YouTube, TikTok’a Rakip Oluyor (YouTube Shorts)

 YouTube, TikTok’a Rakip Oluyor (YouTube Shorts)

YouTube, platforma eklenecek olan müzikli kısa videolar seçeneği ile TikTok‘a büyük bir rakip oluyor. Platforma eklenecek olan “Shorts” isimli kısa video özelliği, YouTube‘un sınırsız müzik kütüphanesi ile desteklenecek.


İlginizi Çekebilir: TikTok’un “Çirkin ve Yoksul Kullanıcıları Engelleyin” Maddesi ortaya Çıktı

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok, sadece Android’de 500 milyon’dan fazla cihazda bulunuyor. Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, 7’den 70’e herkes tarafından sevilerek kullanılıyor.

Bu alanda bir çok sosyal medya uygulaması TikTok’un konseptine benzer özellikleri platformlarına eklese de, hiç biri TikTok kadar başarılı olamadı. Şimdi ise dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, TikTok’a rakip oluyor. TikTok platformu dünya çapında büyük eleştiriler alsa da kullanım oranları her geçen gün daha da artıyor.

Fakat YouTube’a gelecek olan “Shorts” özelliği ile belki de bu büyümede gerileme yaşanabilir. Çünkü YouTube’un TikTok’tan en büyük özelliği sınırsız bir müzik kütüphanesine sahip olması.

İlgili İçerik  ABD, Türkiye'de de Kullanılan Dijital Hizmet Vergisine Soruşturma Başlattı

YouTube, Kısa Sürede TikTok’u Geçebilir

TikTok Liderliğe Yükseliyor! 1.5 Milyar Kullanıcıya Ulaşıldı
TikTok Liderliğe Yükseliyor! 1.5 Milyar Kullanıcıya Ulaşıldı

Dünyanın en çok kullanılan video platformlarından biri olan YouTube, Android ve IOS uygulamalarına yepyeni bir özellik ekleyecek. TikTok konseptine benzeyecek olan bu özellik, içerisinde sınırsız müzik kütüphanesini barındıracak. “Shorts” ismi verilen YouTube özelliği hakkında açıklama yapan YouTube sözcüsü; “Söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz” dedi.

YouTube, Shorts isimli özellik ile piyasaya giriş yaparsa kısa süre içerisinde TikTok’u etkileyebilir. Sınırsız müzik kütüphanesi dışında, platformun çok geniş bir kullanıcı kitlesi bulunduğundan dolayı “Shorts” özelliğinin kullanımı kısa sürede artabilir.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın