YouTube, TikTok’a Benzer Özelliğini Test Ediyor

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, TikTok'a rakip olabilecek 15 saniyelik kısa ve eğlenceli videolar özelliğini test etmeye başladı.
 YouTube, TikTok’a Benzer Özelliğini Test Ediyor

Dünyanın en büyük dijital video platformu olan ve Google‘ın bünyesinde bulunan YouTube, sosyal medya platformu TikTok‘a rakip olabilecek önemli bir özellik üzerinde çalışıyor. Son zamanların yükselen sosyal medya platformu TikTok’u pek de sevindirmeyecek özellik, YouTube tarafından bugün test edilmeye başlandı.

Yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTok, son zamanlarda dijital devlerin hedefi haline geldi. Bir çok platform, TikTok’taki kısa ve eğlenceli video içeriklerini kopyalamaya veya benzerini üretmeye başladı. Bunlardan biri de YouTube oldu. TikTok’a benzer bir özellik üzerinde uzun süredir çalışan YouTube, sonunda bu özelliğin testlerine de başladı.

Android ve iOS platformları için YouTube’a entegreli bir şekilde yayınalanacak olan bu özellik ile birlikte “yeni video oluştur” butonunun altında özel bir seçenek belirecek. Bu seçenek ile birlikte 15 saniye uzunluğunda eğlenceli içerikler üretilebilecek. Büyük ihtimalle YouTube’un bu özelliği, YouTube’un sınırsız müzik kütüphanesi ile desteklenecek. Bildiğiniz gibi TikTok’ta müzik kütüphanesi oldukça sınırlı ve bu yüzden YouTube, bir adım daha önde olabilir.

İlgili İçerik  Deli Mi Ne Kanalına 1 Yıldan 3 Yıla Kadar Hapis İstemi
YouTube, TikTok'a Benzer Özelliğini Test Ediyor

Bu özelliğin bazı içerik üreticileri ile birlikte denendiğini aktaran YouTube, özelliğin geliştirme aşamasında olduğunu aktardı. Daha önce “YouTube Shorts” ismiyle iddia edilen TikTok benzeri video özelliği için açıklama yapan YouTube Sözcüsü “Söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz” demişti. İddialarda YouTube Shorts’un TikTok’a oldukça benzeyeceğini ve YouTube’un sınırsız müzik kütüphanesi tarafından destekleneceğini haberimizde aktarmıştık.

Şuan ise bu tür bir özelilğin üzerinde çalışıldığı YouTube tarafından resmi olarak açıklandı. TikTok için pek de sevindirici olmayacak açıklamalarda bulunan YouTube sözcüsü, “Bu her zaman yaptığımız denemelerden biri. Bize gelen geri bildirimlere göre özellikler üzerinde çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu. İlerleyen zamanlarda konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız, takipte kalın…

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın