Connect with us


Genel

YouTube Kanalı Dondurma ve Silme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan video platformu YouTube’da hesap nasıl silinir, kanal nasıl kapatılır sorularının cevabını bu makalemizde detaylı olarak anlatıyoruz.

Zaman:

Tarih:

YouTube Kanalı Dondurma ve Silme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan dijital platformu olan YouTube’da kanal nasıl kapatılır veya nasıl dondurulur bu makalemizde detaylı olarak anlatacağız. YouTube Kanalı Nasıl Silinir veya YouTube Kanalı Nasıl Dondurulur gibi soruların cevabını verdiğimiz bu makalemizi okuyarak hem telefondan, hem de bilgisayardan işlemleri yapabilirsiniz.

Öncelikle YouTube kanalınızı gizlemek veya kalıcı olarak silmek için oldukça kolay bir işlem gerçekleştiriyorsunuz. Kesinlikle zorlu bir işlem sizi beklemiyor. Dijital ortamlarda kesin kural olarak getirilen “hesap silme” ve “hesap dondurma” işlemleri tüm platformlarda kullanılabiliyor.

YouTube hesabınızı silebilmeniz veya dondurmanız için tek ihtiyacınız olan şey tarayıcı. Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan tarayıcınızı açarak aşağıdaki işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Fakat öncesinde bilmeniz gereken bazı şeyler var. Eğer YouTube kanalınızı kalıcı olarak silerseniz, kanalınız sonsuza kadar YouTube’dan silinecektir ve geri açma şansınız olmaycaktır. Fakat kanalınızı sadece gizler, yani dondurursanız, dilediğinizde form doldurarak geri açabiliyorsunuz. Ayrıca kanalınızı gizlemiş olsanız bile yaptığınız yorumlar ve yorumlara verdiğiniz yanıtlar kalıcı olarak siliniyor. Youtube kanalınızı geri açtığınızda bunlar geri gelmiyor.

Dilerseniz hemen aşağıdan dilediğiniz başlıktaki adımları uygulayabilir, kolaylıkla YouTube Kanalı silme ve gizleme işlemi yapabilirsiniz.

YouTube Hesabı Nasıl Dondurulur? (Mobil ve PC)

YouTube Hesabı Nasıl Dondurulur? (Mobil ve PC)
 • Öncelikle web tarayıcınızı açın ve tarayıcıdan YouTube’a giriş yapın.
 • Daha sonra buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidin.
 • Ardından en alttan “Kanalı sil” tuşuna tıklayın (buradan hem gizleme hem de silme işlemleri yapılıyor korkmayın:)
 • Daha sonra şifreniz istenirse girin ve devam edin.
 • Kanalımı gizlemek istiyorum kısmının açık olduğuna emin olun.
 • Kutucukları işaretleyin ve “Kanalımı Gizle” tuşuna tıklayın.

İşte kanal gizleme işlemleri bu kadar basit. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta, en son tıkladığınız yerde “Kanalımı Gizle” yazıyor olması gerekir. Kanalımı Sil veya “İçeriğimi Sil” yazıyorsa kesinlikle tıklamayın. Sayfanın üst tarafında kanalımı gizle şeklinde seçenek görünür, işlemi oradan yapın. Ayrıca kanalı gizlediğinizde tüm yorumlarınız ve yanıtlarınız kalıcı olarak silinir. Kanalı geri açtığınızda bunlar geri yüklenmez. Kanalınızı tamamen kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

YouTube Hesabı Nasıl Kapatılır? (Mobil ve PC)

YouTube Hesabı Nasıl Kapatılır? (Mobil ve PC)
 • Tarayıcınızdan YouTube’a girin ve giriş yapın.
 • Buraya tıklayın.
 • Açılan sayfanın en altından “kanalı sil” butonuna tıklayın.
 • Şifrenizi girin ve devam edin.
 • Çıkan ekranda “kanalımı silmek istiyorum” bölümünü açın.
 • Detaylıca okuyun ve kutucuğu onaylayın.
 • İçeriğimi Sil” butonuna tıklayın.

İşte işlemler bu kadar basit. Burada da dikkat etmeniz gerkeen tek nokta, YouTube kanalınızı sildiğinizde beraberinde Google kanalınız da silinmez. Sadece YouTube kanalınızı silmiş olursunuz. Ayrıca sildiğiniz YouTube kanalını geri açmanız maalesef mümkün değildir. Lütfen işlemleri ona göre yapın.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel