Connect with us


YouTube Haberleri

YouTube, Alışveriş Platformlarına Rakip Olabilir

Dev video platformu YouTube, Google tarafından devasa bir alışveriş platformuna dönüştürülebilir. Ortaya çıkan iddialar oldukça güçlü…

Zaman:

Tarih:

YouTube, Alışveriş Platformlarına Rakip Olabilir

Dünyanın en büyük dijital video platformlarından biri olan YouTube, ortaya çıkan iddialara göre ilerleyen zamanlarda Amazon gibi dev alışveriş platformlarının karşısına rakip olarak çıkabilir. İddialara göre dünyanın en çok kullanılan 2. web sitesi olan ve her gün yüz milyonlarca kullanıcının video izlediği bir video platformu olan YouTube, doğrudan alışveriş özelliği üzerinde çalışıyor.

Bildiğiniz gibi günümüzde en çok kullanılan platformlardan biri olan YouTube’da her gün on binlerce video paylaşılıyor ve bu videolar milyonlarca kullanıcı tarafından seyrediliyor. Çok büyük bir web sitesi haline dönüşen ve işletmelerin reklam vermek istediği en iyi noktalardan biri haline gelen YouTube, Google‘ın çalışmalarıyla birlikte yüz milyonlarca kullanıcıya doğrudan alışveriş imkanı tanıyabilir.

Çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan YouTube üzerinde bulunan videoların çoğunluğunda, içerik üreticilerin veya reklamverenlerin alışveriş bağlantılarını görüyoruz. Bu alışverişler YouTube üzerinden değil, genelde dış sitelerden yapılıyor. Ve YouTube, dış sitelere milyonlarca kişiyi yönlendiriliyor ve alışveriş yapmasını sağlıyor. Bu da YouTube’un alışveriş alanında çok büyük bir platform olabileceği anlamına geliyor.

Google, YouTube’a Doğrudan Alışveriş İmkanı Getirebilir

YouTube, Alışveriş Platformlarına Rakip Olabilir Dev video platformu YouTube, Google tarafından devasa bir alışveriş platformuna dönüştürülebilir. Ortaya çıkan iddialar oldukça güçlü...

Bloomberg tarafından aktarılan habere göre Google, bünyesinde bulunan video platformu YouTube’a doğrudan alışveriş özelliği getirebilir. Böylelikle kullanıcılar, YouTube’da içerik izlerken doğrudan alışveriş imkanı yakalayabilir. Örneğin bir videoda görülen ürün direk ekranda belirebilir ve satın alma imkanı tanınabilir.

Benzer içerik:  YouTube, 2020'nin En Popüler İçeriklerini Açıkladı

Habere göre bir YouTube sözcüsü, Google’ın YouTube üzerinde doğrudan alışveriş özelliğini bazı kanallarda test ettiğini doğruladı. Yani YouTube, platforma alışveriş desteği getirebilmek için bir süredir testler gerçekleştiriyor. Platformdaki içerik üreticilerinin sergilenen ürünleri kontrol edebileceği belirtilirken, Google’ın bunu bir “deney” olarak nitelendirdiği aktarıldı.

YouTube’da şuanda test edilen bu özellik ilerleyen dönemlerde gelirse, hem içerik üreticileri için daha fazla para kazanma imkanı tanınacak, hem de kullanıcılar başka sitelere yönlendirilmeden doğrudan alışveriş yapabilecek. Konu hakkında tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız, kitle.net web sitemizi takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir