Connect with us


Otomobil Haberleri

Yerli Otomobil TOGG Fabrikasında Son Durum

Ülkemizin büyük merakla beklediği Yerli Otomobil fabrikasındaki son gelişmeler, TOGG tarafından Twitter üzerinde resmi olarak paylaşıldı.

Zaman:

Tarih:

Yerli Otomobil TOGG Fabrikasında Son Durum

Ülkemizin büyük heyecanla beklediği yerli otomobili, son yıllarda büyük hızla devam eden çalışmalar sonucunda geliştirilmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan yerli SUV ve Sedan otomobil modeli, çok büyük bir ilgi çekmiş ve ülkemizin gündemi haline gelmişti. Prototip haliyle büyük dikkat çeken otomobillerin yerli otomobil fabrikasında üretileceği belirtilmiş, ve geri sayım başlamıştı.

Prototip üretiminin ve tanıtımın ardından bu otomobilleri seri üretime geçirebilmek adına yeni bir fabrika üzerinde çalışmalarına hızla başlayan TOGG, bu fabrikada yerli otomobillerin üretiminin yapacak. Bursa’da kurulacak olan ve temelleri geçtiğimiz zamanlarda atılan bu fabrika, önümüzdeki yıllarda açılacak ve 2023 yılında fabrikada 2 bin 420 kişi istihdam edecek.

Açılması heyecanla beklenen bu fabrikanın, TOGG’un resmi Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre oldukça ilerleme kaydettiği belirtildi. 18 Temmuz 2020 tarihinden itibaren temelleri atılan bu fabrikanın ilk temel atma töreninin ardından 2 ay geride kaldı. TOGG, bu 2 aylık süreçte yaşanan gelişmeleri Twitter hesabı üzerinden aktardı. Bu süreçte 50.000 m3 kazı çalışması yapıldığına değinen TOGG resmi Twitter sayfası, 10.000 m3 yapısal dolgu çalışması yaptıklarını belirtti.

Yerli Otomobil TOGG Fabrikasında Son Durum Ülkemizin büyük merakla beklediği Yerli Otomobil fabrikasındaki son gelişmeler, TOGG tarafından Twitter üzerinde resmi olarak paylaşıldı.

Diğer bir yandan 2 aylık bu çalışma süreci kapsamında 2.638 adet zemin güçlendirme kolonu yapıldığını aktaran TOGG, çalışmalar bitene kadar zemin güçlendirme kolonu sayısının toplamda 40 bin adete kadar ulaşacağını belirtti. Güncel olarak gelişmeleri aktaran TOGG, ürettiği bu fabrikada ilerleyen yıllarda ilk olarak SUV yerli otomobil üretimi yapacak, ve daha sonraki yıllarda da 4 farklı model üretimi yapacak. Türkiye’nin yerli otomobil hayalini gerçekleştirecek olan bu fabrikanın açılışı milyonlarca kişi tarafından heyecanla bekleniyor…

Benzer içerik:  Google'ın 2 Gbps İnterneti İçin Fiyat ve Tarih Açıklandı

İşte TOGG Fabrikasında Son Durum (18 Eylül)

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir