Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkıyor? Elektrikli Yerli Otomobil

 Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkıyor? Elektrikli Yerli Otomobil

Geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihi 14 Aralık olarak belirlenen yerli otomobil, tanıtım gününde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ajandasının yoğun olması nedeniyle ertelenmişti. Şimdi ise yerli otomobilin yeni tanıtım tarihi açıklandı.

Resmi olarak açıklanan yeni tanıtım tarihi ise 27 Aralık olarak belirlendi. Senelerdir beklenen yerli otomobil’in brandalı olarak fotoğrafı paylaşıldı ve nihayet sadece 1 hafta sonra tanıtılacak.

Üstelik Türkiye’nin en önemli projelerinden olan bu Yerli Otomobil tamamen elektrikli olacak. Gebze’de tanıtılacak olan bu araç vatandaşlarımız tarafından çok merak ediliyor.

Yerli Elektrikli Otomobil Tasarımı

Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkıyor? Elektrikli Yerli Otomobil
Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkıyor? Elektrikli Yerli Otomobil

Merakla beklenen yeni Otomobil söylentilere göre SUV model olacak. Ailelere uygun olması için tasarlanan bu araç bir İtalyan tasarım şirketi tarafından tasarlandı. Spor araç tasarımları yapan Pininfarina şirketi tarafından tasarlanan araçtan iddialı bir tasarım bekleniyor. Ayrıca bu İtalyan şirket daha önce Maserati, Ferrari gibi araçların da tasarımını yapmıştır.

Ayrıca Otomobil’in tamamen elektrikli olması nedeniyle ülkemizde bir çok firma tarafından bir çok noktaya şarj istasyonları kurulacak. Bir çok benzin istasyonuna ilerleyen zamanlarda şarj istasyonu konulacak.

İlgili İçerik  Bir Yerli Otomobil Daha! Vestel VEO Ne Zaman Üretilecek?

Yerli Elektrikli Otomobil Fiyatı

Yerli Otomobil’in en çok merak edilenleri arasında da fiyatı bulunuyor. Merakla beklenen yeni araç hakkında resmi bir fiyat açıklanmamış olsa da tahminlere ve iddalara göre 150-200bin TL arası bir fiyata sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca yerli otomobil sadece yurt içinde değil yurt dışında da satışa sunulacak. Tasarımı pek bilinmese de eğer 150bin TL bandında bir araç olursa yurt dışında çok etkili bir satış yapabilir. Çünkü tamamen elektrikli bir otomobile göre bu fiyat gayet uygun oluyor ve dolar bandında 25.000 gibi bir rakama denk geliyor.

Yerli Otomobil Ne Kadar Yerli?

Yerli Otomobil açıklamalara göre %51 yerli.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın