Yerli Otomobil Fiyatı Sorularına TOGG CEO’sundan Açıklama Geldi

 Yerli Otomobil Fiyatı Sorularına TOGG CEO’sundan Açıklama Geldi

Günlerdir yoğun bir gündem ile konuşulan yerli otomobilimizin en çok merak edilenlerinden biri de fiyatı. 15 yılda 5 farklı modeli üretilecek olan yerli otomobiller ilk aşamada 2 model olarak 2022 yılında yollarda olacak. 2020’de marna lansmanı yapılacak olan yerli otomobil’in 2021’de üretim tesisi kurulacak.

[ilgiliMakale icerik_id=”2838″]

Tamamen elektrikli olan otomobiller hakkında şuana kadar en çok merak edilen sorulardan biri olan “Yerli Otomobil Fiyatı Ne Olacak?” sorusu binlerce insan tarafından sosyal medyada soruluyor. CNN Türk kanalında hafta sonu programında yapılan yerli otomobil hakkındaki programda bu soru Mehmet Gürcan Karakaş’a, yani Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’suna soruldu. Mehmet Karakaş ise C-Sedan ve C-SUV fiyatı sorularını cevapladı.

Karakaş: Şuan için fiyat vermemiz mümkün değil

Karakaş: Şuan için fiyat vermemiz mümkün değil
Karakaş: Şuan için fiyat vermemiz mümkün değil

Karakaş, fiyat açıklanmasının şuan için mümkün olmadığını, 2 sene sonra belirleneceğini belirtti. CNN Türk kanalına yapılan programın sunucusu Hakan Çelik tarafından sorulan “İzleyicilerimizin dünden beri bana en çok sordukları sorulardan biri fiyatı. Bu otomobil bugün satılıyor olsaydı fiyat aralığı ne olurdu? sorusuna Karakaş şu şekilde yanıt verdi;

İlgili İçerik  Yerli Otomobil Ne Zaman Çıkıyor? Elektrikli Yerli Otomobil

“Fiyat vermek hem ticari anlamda doğru değil hem de 2,5 sene sonrası için mümkün değil. Bizim yola çıkarken kullandığımız mantık; rekabetçi bir otomobil olmak durumunda. Her şeyini ona göre tasarlıyoruz. Böyle bir otomobil bugün piyasada pazar payı almak isteseydi, kimden pazar payı alırdı ona bakıyoruz. Konumlandırmamızı da o şekilde yaparız. Bu, bir ipucu veriyor.”

Yerli Otomobil Fiyatı Piyasa Koşullarına Göre Belirlenecek

Yerli Otomobil Görüntüsü
Yerli Otomobil Görüntüsü

Mehmet Karakaş’ın sözlerine göre yerli otomobilin fiyatı 2 yıl sonra piyasa koşullarına ve rakiplerine göre belirlenecek. Çünkü yerli otomobilin rekabetçi bir otomobil olması isteniyor. Yani 2022 yılında piyasada bulunan diğer elektrikli SUV araçlarla aynı fiyatlara sahip olabilir. Karakaş’ın “bu bir ipucu veriyor” dediği açıklama bizlere bunu gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın