Connect with us


Otomobil Haberleri

Yerli Otomobil CEO’su Açıkladı: Otomobilin Marka İsmi TOGG Olacak

Çok uzun yıllardır beklenen yerli otomobil girişimi sonunda gerçekleşiyor. Yerli otomobilin markası, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş tarafından açıklandı.

Zaman:

Tarih:

Yerli Otomobilin Marka İsmi, CEO'su Tarafından Açıklandı

Türkiye’nin çok uzun yıllardır sahip olmak istediği yerli otomobil hayali sonunda gerçek oluyor. Birkaç yıldır Türkiye’de büyük gruplar tarafından üstlenilen yerli otomobil projesi, uzun uğraşlar ile geliştirilmeye çalışılıyor. Yerli otomobil fabrikası için temel atma töreni geçtiğimiz günlerde yapılırken, yerli otomobil için merakla beklenen marka da belli oldu.

İlk olarak karşımıza Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu olarak, yani kısacası TOGG olarak bir marka halinde çıkan yerli otomobil girişimi, bu dönemde ilerleyen zamanlarda yeni bir marka bulunacağını ve yerli otomobile bu markanın verileceği açıklanmıştı. Yerli Otomobil CEO’su Gürkan Karakaş tarafından yönetilen süreçte marka ismi de belirlendi. CEO tarafından yapılan açıklamalara göre yerli otomobilin markası değişmeyecek.

Geçtiğimiz zamanlarda yerli otomobilin markası hakkında kamuoyu araştırması yapılacağını belirten yerli otomobil CEO’su Gürkan Karakaş, şimdi ise bu araştırmanın tamamlandığını açıkladı. Yerli otomobil markasının, yani TOGG’un beğeni endeksinin %73‘ü aştığını belirten CEO Gürkan Karakaş, bu sebeple yerli otomobilin TOGG ismiyle yoluna devam edeceğini açıkladı. Herhangi bir değişiklik veya aksaklık olmazsa, yerli otomobil projesi TOGG markasıyla karşımıza çıkacak.

Yerli Otomobilin Marka İsmi, CEO'su Tarafından Açıklandı

Diğer bir yandan açıklamalara bakıldığında TOGG isminin pek çok ülkede marka tescilinin de alındığı belirtildi. Yani TOGG ismiyle yerli otomobilimizi yollarda görmemiz oldukça olası bir durum. “Yaptığımız endekse göre TOGG’un marka beğeni endeksi yüzde 73’lere çıkmış durumda. Dolayısıyla şimdilik yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık şeklinde açıklamalarda bulunan Karakaş, Azerbaycan, Rusya, Çin, Güney Kore, Japonya, ABD, Kanada ve Avrupa Birliği’nde TOGG isminin marka tescilinin alındığını bildirdi.

Benzer içerik:  Apple: "Epic Games İçin İstisna Yapmayacağız!"

İlerleyen zamanlarda marka değişikliği yapılmazsa ve yerli otomobilin marka ismi TOGG olarak kalırsa, diğer ülkelerde de marka tescili alınacak. Yerli otomobil, 2023 başlarında veya 2022 sonlarında yollara çıkacak. Yerli otomobil fabrikasında 2030 yılına kadar 1 milyon adet TOGG marka yerli otomobil üretilecek.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir