Yerli Otomobil 2022’de Yollara Çıkacak

 Yerli Otomobil 2022’de Yollara Çıkacak

Geçtiğimiz dakikalarda tanıtılan araç sonunda meraklılarının karşısına çıktı. Görüntüsü oldukça modern olan, şık bir tasarıma sahip olan C-Sedan ve C-SUV modeli araçlar sonunda tanıtıldı.

Sosyal medyada büyük bir ilgiyle karşılanan araçlar oldukça iyi özelliklere sahip. Açıklanan tüm özelliklerine ve görüntülerine aşağıdaki makaleden de ulaşabilir veya bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz…

[ilgiliMakale icerik_id=”2838″]

2020 yılında marka lansmanı yapılacak olan “Türkiye’nin Otomobili” ilerleyen zamanlarda üretime geçecek. Ön satış süreci başlatılan otomobil ilk ön siparişini etkinlik sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından almıştı. Yani otomobil piyasaya sürülene kadar ön sipariş ile fon da toplayacak. 2021 Yılında fabrikası kurulacak olan yerli otomobil projesinin Bursa’da gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Açıklamalara göre TOGG projesinin ilk fabrikası Bursa, Gemlik’de bulunan 4 milyon metrekarelik TSK arazisinin 1 milyon metrekarelik bölümüne kurulacak. 2021 yılında fabrikası kurulacak olan proje 2022 yılı içerisinde otomobilleri piyasaya sürecek.

İlgili İçerik  Yerli Otomobil Fiyatı Sorularına TOGG CEO'sundan Açıklama Geldi

2022’ye Kadar Şarj Altyapısı Kurulacak

2022'ye Kadar Şarj Altyapısı Kurulacak
2022’ye Kadar Şarj Altyapısı Kurulacak

Bir çok uzman aracın çıkışına karamsar bakıyordu çünkü ülkemizde elektrikli şarj için istasyonlar fazla bulunmuyor ve bu çok fazla zorluk yaratabiliyor. Bu yüzden çok hızlı bir şekilde büyük şirketler ile anlaşılarak 2022 yılına kadar tüm altyapı problemi çözülecek ve şarj istasyonları kurulacak. 2022 yılında seri üretime geçilecek olan aracın %100 elektrikli olması en büyük özelliklerinden biri. Bu yüzden şarj altyapısı da oldukça önemli.

Araç hakkında tüm güncellemeler için bizi “kitle.net” takipte kalın ve anlık bildirimleri açmayı unutmayınız…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın