Connect with us


Oyun Haberleri

Oyuncuları Üzecek Haber: Yeni Vergiler ile Xbox Series X ve S’in Yeni Fiyatı Belli Oldu

Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden biri olan Xbox Series X ve Series S, ülkemizdeki ek vergilerin uzatılmasıyla birlikte daha yüksek bir fiyat ile karşımıza geldi.

Zaman:

Tarih:

Yeni Vergiler ile Xbox Series X ve S'in Fiyatı Belli Oldu

Birçoğunuzun da bileceği gibi bu yılın en çok beklenen ürünlerinden biri de yeni nesil oyun konsolları. Özellikle Xbox‘ın yeni nesil oyun konsollarının Kasım ayında çıkış yapacak olması, oyuncuları oldukça heyecanlandırmış durumda. Her ne kadar yeni nesil oyun konsolları bomba gibi gelse de, fiyatları da aynı şekilde oyuncuların ceplerini yakacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz zamanlarda tanıtılan ve fiyat etiketleri de belli olan yeni nesil Xbox oyun konsolları, zaten oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkmıştı. Xbox Türkiye, Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsollarının fiyat etiketlerini resmi olarak yayınlamış, Xbox Series S’in vergiler dahil 4.699 TL olacağını belirtmişti. Bununla birlikte Xbox Series X’in fiyatı da 7.499 TL olarak karşımıza çıkmıştı.

Halihazırda oldukça yüksek fiyat etiketleriyle karşımıza çıkan oyun konsollarının fiyat etiketleri, yayınlandıktan kısa bir süre sonra kaldırılmıştı. Haberimizde aktardığımız gibi Xbox’ın yeni nesil oyun konsollarının fiyatının kaldırılmasının ardından, fiyatların yükseleceği gündeme gelmişti. Kısa bir süre sonra da oyun konsollarına getirilen ek verginin süresi uzatıldı. Normalde 1 Ekim tarihine kadar geçerli olacak olan %50’lik ek vergi, bugünden sonra %20 olarak devam edecekti. %50 ek gümrük vergisinin 2020 yılı sonuna kadar uzatılması, oyun konsollarının halihazırda yüksek olan fiyatlarını çok daha yükseğe taşıdı.

Benzer içerik:  Xbox Series X ve S Türkiye'de Satışa Sunuldu

Xbox Series X ve Series S Yeni Fiyatları Ortaya Çıktı

Oyuncuları Üzecek Haber: Yeni Vergiler ile Xbox Series X ve S'in Yeni Fiyatı Belli Oldu Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden biri olan Xbox Series X ve Series S, ülkemizdeki ek vergilerin uzatılmasıyla birlikte daha yüksek bir fiyat ile karşımıza geldi.

Daha önce yapılan resmi paylaşımda 4.699 TL olarak karşımıza çıkan Xbox Series S, güncellenen fiyat etiketiyle 5.399 TL olarak karşımıza çıktı. Diğer bir yandan en çok beklenen konsol modeli Xbox Series X ise daha önce 7.499 TL olurken, şimdi de 9.299 TL olarak güncellendi. Oyuncular eski fiyatlara çok yüksek derken, bir de üzerine fiyatların bir daha artması oldukça üzdü diyebiliriz.

Xbox Series S oyun konsolunun fiyatı 700 TL oranında yükselirken, Xbox Series X oyun konsolunun fiyatı da 1.800 TL‘lik bir artış gösterdi. Aradaki fiyat farkı, ülkemizdeki oyuncular için oldukça yüksek bir fiyat farkı denebilir. Diğer bir yandan yeni piyasaya sürülecek olan PlayStation 5 oyun konsolu Avrupa pazarında Xbox Series X ile aynı fiyatta olduğu için, büyük ihtimal o konsol da 9.300 TL gibi bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkabilir.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir