Connect with us


Sağlık

Yeni Vaka Sayısı Tekrar 1.500’ün Altına İndi (26 Ağustos)

Son günlerde ülkemizde yaşanan vaka artışının ardından vakalar tekrar azaldı. Test sayısının artmasına rağmen pozitif vaka sayısı 1.500’ün altına indi.

Zaman:

Tarih:

Yeni Vaka Sayısı Tekrar 1.500'ün Altına İndi (26 Ağustos)

Geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan covid-19 salgını, 2020’nin başlarında ülkemizde de ortaya çıkmış ve birçok insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Ülkemizde durum birçok ülkeden daha iyi durumda olsa da, son günlerde yeniden artış başlamış ve her gün artış görülmeye başlamıştı.

Fakat bugün resmi olarak açıklanan rakamlara baktığımızda pozitif vaka sayısı biraz azaldı ve önceki günlere göre daha moral verici bir sonuç geldi. Test sayıları düne göre daha da artarken, vaka sayısı da azaldı. Bugün toplamda 100.109 kişiye covid-19 testi uygulanırken, 100 binin üzerinde kişiden 1.313 kişide pozitif vaka tespit edildi.

Diğer bir yandan bugün covid-19 salgını sebebiyle 20 kişi hayatını kaybederken, 1.002 kişi de iyileşti. Genel olarak salgında azalma yaşanırken, bugüne kadar yapılan toplam test sayısı 6 milyon 621 bin 749’a ulaştı. Bu testlerde toplam 262.507 kişinin testi pozitif çıkarken, bugüne dek 6.183 kişi maalesef hayatını kaybetti. Ayrıca hastaların zatürre oranı ise %7.4 olarak kaydedildi. Pozitif vakaların 239.797’si iyileşirken, bugün 1.002 kişi iyileşti.

Benzer içerik:  DSÖ, Coronavirüs ile Mücadele Etmek İçin TikTok Hesabı Açtı
Yeni Vaka Sayısı Tekrar 1.500'ün Altına İndi (26 Ağustos) Son günlerde ülkemizde yaşanan vaka artışının ardından vakalar tekrar azaldı. Test sayısının artmasına rağmen pozitif vaka sayısı 1.500'ün altına indi.

Son günlerde yaşanan pozitif vaka artışının ardından bu sayılar oldukça iyi diyebiliriz. Fakat yine de vaka sayısı 1.000’in üzerinde olduğu için endişe veriyor. Salgının daha hızlı kontrol altına alınabilmesi için önlemler alınması her ne kadar gerekli olsa da, ülkemizde bu önlemler pek de önemsenmiyor. Hala maske takmayan kişiler ve sosyal mesafeye uymayanlar oldukça fazla sayıda diyebiliriz. İlerleyen günlerde vaka sayılarının gidişatını hep birlikte göreceğiz.

Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir