Connect with us


Oyun Haberleri

Yeni Nesil Xbox Oyun Konsolunun Yalnızca “Oyun Kolu” 999 TL

Oyuncuların büyük bir merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X’in yalnızca oyun kolu, ülkemizde 999 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Evet, yalnızca tek bir oyun kolu!

Zaman:

Tarih:

Yeni Nesil Xbox Oyun Konsolunun Yalnızca "Oyun Kolu" 999 TL Oyuncuların büyük bir merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X'in yalnızca oyun kolu, ülkemizde 999 TL'lik fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Evet, yalnızca tek bir oyun kolu!

Yeni nesil oyun konsolları, oyuncuların nefesini kesecek teknolojilere sahip. Oyuncuların birçok ihtiyacına karşılık verebilecek olan yeni nesil oyun konsolları, disk alanlarıyla ve genel özellikleriyle büyük bir dikkat çekmeyi başarmış durumda. Çok yüksek kalitede oyunlar oynanabilmesini sağlayacak olan yeni nesil oyun konsolu, özellikleriyle olduğu gibi fiyatıyla da nefes kesiyor.

Piyasaya Kasım ayı içerisinde, yani çok kısa bir zaman sonra sürülecek olan yeni nesil oyun konsolları PlayStation 5 ve Xbox Series X, 499 Euro değerindeki eşit Avrupa satış fiyatı üzerinden satışa çıkacak. Geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatını duyuran Xbox, daha sonra Türkiye fiyatını çekmiş ve dün güncel fiyat yayınlamıştı. Fiyatın çekilme sebebinin de %50’lik ek gümrük vergisi süresinin uzatılması olduğu ortaya çıktı.

%50 ek gümrük vergisinin de halihazırda yüksek fiyatlı olan oyun konsollarına eklenmesi, yeni nesil oyun konsollarının ülkemizdeki oyuncular için adeta bir “hayal” olarak kalmasına sebep oldu. İlk olarak fiyatı 7.499 TL olarak belirlenen Xbox Series X oyun konsolu, daha sonra ek gümrük vergisi süresinin uzatılmasıyla birlikte fiyat güncellemesine gitti. Güncellenen fiyatlar ile birlikte yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X, 9.299 TL‘lik fiyat etiketiyle yeniden karşımıza çıktı. Değil oyun konsollarını almak, oyuncular oyun kolunu bile oldukça zor alacak gibi görünüyor.

Benzer içerik:  Sony, Çok Yüksek Fiyatıyla Şaşırtan Sony Xperia 5 II'yi Duyurdu

Yeni Nesil Xbox Oyun Kolu 999 TL

Yeni Nesil Xbox Oyun Konsolunun Yalnızca "Oyun Kolu" 999 TL Oyuncuların büyük bir merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X'in yalnızca oyun kolu, ülkemizde 999 TL'lik fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Evet, yalnızca tek bir oyun kolu!

9.299 TL’lik oyun konsolunun yanında, eğer Xbox’ın oyun kolunu almak isterseniz tam 999 TL ödemeniz gerekiyor. Resmi satış fiyatı olarak yalnızca tek bir oyun kolu 999 TL’den satışa sunulurken, ülkemizdeki oyuncular da tabii ki bu duruma oldukça üzüldü. Ülkemizde büyük bir lüks haline gelen oyun pazarı, gün geçtikçe pahalılaşmaya devam ediyor. Diğer bir yandan Xbox Series X, S ve oyun kontrolcüsü, 10 Kasım’da ülkemizde satışa sunulmuş olacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir