Yeni Kimlikler ile ATM’den Para Çekilebilecek

 Yeni Kimlikler ile ATM’den Para Çekilebilecek

Dağıtımına 2017’de başlanılan yeni çipli kimlik kartları’nın çipleri yakında etkinleştirilecek ve bir çok özellik bizlere sunulacak. Bu özellikler arasında ATM’den para çekmek bile var.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin 2020 programına göre yetkililer yeni çipli kimlik kartlarının bir çok uygulamada aktif olarak kullanılabileceğini ve bir süredir sertifika ekleme çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Yeni kimlikler Uluslararası standartlarda elektronik imza altyapısına sahip ve bu kimlikleri Noter’de rahatlıkla kullanabileceksiniz. Bu yeni çipli kimlik kartı ile 2020 yılı içerisinde elektronik imza işlemi desağlanabilecek.

Yeni Kimlikler ile ATM'den Para Çekilebilecek
Yeni Kimlikler ile ATM’den Para Çekilebilecek

Yeni Kimlikler ATM’lerde Kullanılabilecek

Sırada en dikkat çeken yeni çipli kartı özelliklerinden biri bulunuyor. Çipli kartınız ile gelecek bir çok güzel özellikten biri de ATM’den para çekmek.Bu kimlik kartlarıyla herhangi bir ATM’den para çekebilecek veya para alışverişi yapabileceksiniz.

Siber Güvenlik Önlemleri Alınacak

Yeni Kimlikler ile ATM'den Para Çekilebilecek
Yeni Kimlikler ile ATM’den Para Çekilebilecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin 2020 programına göre siber güvenlik anlamında da gelişmeler yapılacak. Kritik altyapılar için bilgi güvenliği yönetim sistemi devreye sokulacak.

İlgili İçerik  Corona Virüsü ile Savaşan Çin'den Son Fotoğraflar

Kamu kurumlarının sosyal medya twitter, facebook, instagram kullanımı için bir rehber hazırlanacak. Siber güvenlik istihbaratı sağlayan bir ekip kurulacak ve oluşabilecek siber tehditlere karşı geniş bir bilgi elde edilecek.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm ofisinin hedeflerinde Yerli Elektronik Mesajlaşma Uygulaması bulunuyor ve bu hedefi de en yakın zaman içerisinde hayata geçirmeyi planlıyorlar.

2020 Yılı içerisinde yeni kimlik kartlarının çiplerinin aktifleşmesiyle birlikte bizlere bir çok özellik daha sunulacak, ilerleyen zamanlarda bunları daha detaylı olarak göreceğiz…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın