Connect with us


Oyun Haberleri

Yeni Bethesda Oyunları PlayStation’a Gelecek Mi?

Xbox üreticisi Microsoft’un 7,5 milyar dolarlık devasa bir yatırımla satın aldığı Bethesda’nın yeni oyunları, PlayStation oyun konsolları için çıkış yapacak mı?

Zaman:

Tarih:

Yeni Bethesda Oyunları PlayStation'a Gelecek Mi?

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, en büyük rakiplerinden biri olan Sony ile birlikte yakın zamanlarda yeni nesil oyun konsolunu satışa sunacak. Microsoft, 10 Kasım tarihinde yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X‘i piyasaya sürecekken, Sony de 19 Kasım’da yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i satışa sunacak. 2 şirket arasında devasa bir rekabet sürerken, Microsoft tarafından rekabete yeni bir renk geldi.

2 şirket de devasa bir rekabetin içerisindeyken, Microsoft tarafından oldukça büyük bir anlaşma duyuruldu. Sizlere geçtiğimiz saatlerde haberimizde aktardığımız gibi Xbox oyun konsollarıyla oyun dünyasında oldukça iyi bir yer edinen teknoloji ve yazılım şirketi Microsoft, oyun dünyasının en önemli isimlerinden olan Bethesda‘nın çatı şirketi ZeniMax Media‘yı 7,5 milyar dolarlık dev bir yatırım ile satın almıştı.

Bu satın alımın ardından oyuncuların aklında aslında ortak bir soru dönmeye başladı. Oyuncuların bileceği gibi Bethesda pek çok oyun üretiyor ve şirketin önümüzdeki zamanlarda piyasaya süreceği birçok oyun bulunuyor. Xbox üreticisi Microsoft’un Bethesda’yı satın alması, akıllara “PlayStation oyun konsollarına yeni Bethesda oyunları gelecek mi?” sorusunu getirdi. Xbox Başkanı Phil Spencer ise, bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Benzer içerik:  George Floyd Hakında Kötü Yorum Yapan Riot Games Yetkilisi İstifa Etti

Bunu ayrı ayrı değerlendireceğiz

Yeni Bethesda Oyunları PlayStation'a Gelecek Mi? Xbox üreticisi Microsoft'un 7,5 milyar dolarlık devasa bir yatırımla satın aldığı Bethesda'nın yeni oyunları, PlayStation oyun konsolları için çıkış yapacak mı?

Xbox’ın başkanı olan Phil Spencer, konu hakkında aslında oldukça ucu açık bir cevap verdi. Bünyesinde 23 oyun şirketi bulunduran ve bugün itibarıyla Bethesda’yı da bünyesine katarak 24 oyun şirketine yükselen Microsoft, Phil Spencer’ın açıklamalarına göre bazı oyunları diğer konsollarda da yayınlayabilir. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Phil Spencer, bu durumun her oyun ve oyun konsolu için ayrı ayrı değerlendirileceğini, değerlendirmelere göre belli olacağını söyledi.

Yani Phil Spencer’ın açıklamalarına bakılırsa yeni Bethesda oyunları PlayStation veya diğer oyun konsolları için de çıkış yapabilir fakat, bu durum her oyun için aynı olmayacak. Yani Bethesda’nın yeni oyunları Xbox konsollara kesin olarak çıkacak olsa da, PlayStation ve diğer oyun konsolları için durum aynı değil. Bu da PlayStation oyun konsolu kullanıp Bethesda oyunlarını bekleyen oyuncular için oldukça merak uyandıran bir konu.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir