Yayıncı Ninja, YouTube’a Geçiş Yaptı

Dünyanın en ünlü yayıncılarından biri olan Ninja, yayın yaptığı platformun kapatılmasının ardından YouTube'a geçiş yaptı.
 Yayıncı Ninja, YouTube’a Geçiş Yaptı

15 milyona yakın takipçi sayısıyla dünyanın en çok izlenen oyun yayıncılarından biri olan Ninja, son dönemlerde oldukça sık bir şekilde platform değiştiriyor. Twitch platformunda yaptığı yayıncılar ile büyük bir ilgiye ve hayran kitlesine ulaşan Ninja, geçtiğimiz zamanlarda yayın platformu Twitch‘i bırakarak Mixer‘e geçmişti.

Fakat haberimizde sizlere aktardığımız gibi Microsoft’un bünyesinde bulunan yayın platformu Mixer, gelişememesi ve rakip platformlara göre geride kalması sebebiyle Microsoft tarafından kapatılmıştı. Mixer’in kapatılmasının ardından Mixer ile anlaşma imzalayan yayıncılar da boşta kalmıştı. Mixer her ne kadar platformu Facebook Gaming’e taşısa da, bazı yayıncılar Facebook’a geçişi kabul etmedi. Bu yayıncılardan biri de dünyanın en çok izlenen oyun yayıncısı Ninja oldu.

Ninja, Twitch platformunda yüz binlerce kişi tarafından izlenirken, Mixer’e geçtiğinde büyük bir izlenme kaybetmişti. Twitch platformunda anlık olarak 36.146 izleyiciye ulaşabilen Ninja, Mixer’e geçtiğinde 12.036 izleyici ile yoluna devam etti. Ninja bu derece bir düşüş yaşarken, tabii ki Mixer platformu da bunun farkındaydı. Mixer’e yaptıkları yatırımın doğru olmadığını belirten Microsoft sözcüsü, Mixer’in kapatılacağını söyleyerek 22 Temmuz tarihini işaret etmişti.

İlgili İçerik  Rolls Royce, Coronavirüs'e Karşı Solunum Cihazı Üretiyor
Yayıncı Ninja, YouTube'a Geçiş Yaptı

Mixer’in kapatılmasına günler kalırken, bir çok yayıncı da platformu terk etti. En ünlü yayıncılardan olan Ninja ise YouTube’un canlı yayın servisine geçiş yaparak ilk yayında 150.000 kişiye ulaştı. Ünlü yayıncı, YouTube’a geçiş yapması ile birlikte Fortnite yayınlarına da tekrardan başladı. Ninja YouTube’a geri dönmüş olsa da yabancı kaynaklardan gelen haberlere göre ünlü yayıncı ve YouTube herhangi bir anlaşma sağlamadı.

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın