Yarım Milyar XRP’nin Piyasaya Sürülmesi Endişelendirdi

 Yarım Milyar XRP’nin Piyasaya Sürülmesi Endişelendirdi

Kripto Para borsasının en değerli altcoin‘lerinden biri olan XRP, bu sefer ilginç bir haber ile karşımızda 1 Şubat 2020 tarihinde 120 milyon dolar değerindeki 500 milyon XRP’nin birden piyasaya sürülmesi XRP yatırımcılarını oldukça endişelendirdi.


İlginizi Çekebilir: Twitter, Platform’a Bitcoin Logosu Ekledi

1 Şubat 2020 tarihinde piyasaya tam 500 milyon, yani yarım milyar XRP’nin piyasaya sürümesi yatırımcılarını oldukça endişelendirdi. Fiyatı 120 milyon doları bulan bu XRP’lerin aniden piyasaya sürülmesi bir çok yatırımcının da yatırımını geri çekmesine sebep oldu. Fakat Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse konuyla ilgili açıklamalar yaparak yatırımcılarını bir nebze olsun rahatlattı.

Garlinghouse, piyasaya sürülen bu XRP’nin toplu olarak satılmayacağını ve takibinin yapılacağını belirtti. Bu sebeple piyasadaki hareketlenmelerin ve XRP üzerinde olumsuz etkinin minimuma indirileceği belirtildi. Fakat buna rağmen Ripple CEO’sunun bu hamlesi bir çok yatırımcının karamsar kalmasına sebep oldu.

İlgili İçerik  Nakamoto Geri Döndü İddiası, Bitcoin'e Büyük Düşüş Getirdi

Daha önce piyasaya sürülen bu XRP’lerin XRP fiyatına etki edip etmeyeceği CEO Garlinghouse’a sorulduğunda “Tabii ki etki etmeyecek” cevabını verdi.

Ayrıca şirketin piyasaya sürdüğü ilk XRP’de bu değil. Geçtiğimiz aylarda Ripple, 500 milyon XRP’yi daha piyasaya sürmüştü. Uzmanlar, Ripple’ın bu hamlelerinin kripto para yatırımcılarının üzerinde oldukça kötü bir izlenim yarattığını söylüyor ve bu tür hamleler sebebiyle Ripple’ın merkezsiz bir hale gelemediğini düşünüyor.

XRP, “03.02.2020” tarihinden itibaren anlık olarak 0.24808 ABD Doları üzerinden işlem görüyor. Ayrıca 500 milyon XRP’nin piyasaya sürülmesinden sonra kötü yönde herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın