Connect with us


Dijital Haberler

Yandex, Türkiye’deki Ofisini Kapatıyor

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Yandex, pandemi sürecinde gelirlerin düşmesi sebebiyle Türkiye’deki ofisini kapatıyor.

Zaman:

Tarih:

Yandex, Türkiye'deki Ofisini Kapatıyor

Dünyanın en büyük arama motoru servislerinden biri olan ve navigasyon gibi dijital ürünleriyle ülkemizde de oldukça popüler olan Yandex, son zamanlarda pandeminin de etkisiyle gelirlerinde düşüşler yaşamaya başladı. Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak kısa sürede tüm dünyaya yayılan corona virüsü, dünya çapında küçük büyük pek çok şirketi de etkiledi ve ekonomik olarak devasa bir kayıp yarattı.

Hem ekonomik olarak piyasanın çok kötü etkilenmesine sebep olan salgın, hem de maalesef on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu süreçte dijitale yönelik ilgi artsa da, Yandex o ilgiyi gören şirketlerden biri olamadı. Ülkemize yönelik operasyonlarını hızla arttıran ve reklamlarıyla oldukça popüler bir hale gelen Yandex, İstanbul’da bulunan, ülkemizdeki tek olan Yandex ofisini kapatıyor.

Bunun yerine ünlü arama motoru ve dijital hizmet sağlayıcı şirket, Rusya’daki ofisi üzerinden hizmet vermeye devam edecek. Birçoğunuzun da bildiği gibi Yandex, aslında Rusya merkezli bir şirket. Toplam piyasa değeri 21,5 milyar doları aşan Yandex, pandemi sürecinde azalan gelirleri ve artan giderleri hesaplayarak, Türkiye ofisine veda etmeye, kapatmaya karar verdi. Fakat Yandex, bu ofisi kapatacak olsa da ülkemizde hizmet vermeye devam edecek.

Benzer içerik:  Cumhurbaşkanı: 500 Bin Öğrenciye Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Dağıtılacak

Rusya’daki Ofisten Hizmet Vermeye Devam Edecek

Yandex, Türkiye'deki Ofisini Kapatıyor Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Yandex, pandemi sürecinde gelirlerin düşmesi sebebiyle Türkiye'deki ofisini kapatıyor.

Türkiye’deki ofisini kapatacak olan arama motoru devi Yandex, Türkiye’den tamamen çekilmiyor. Yani arama motoru ve navigasyon gibi hizmetler hala ülkemizde de sunulmaya devam edecek ve ülkemizdeki Yandex hizmetleri sürdürülecek. Yandex ile iş birliği yapmak isteyen kişiler ise Yandex’in Rusya ofisi ile iletişime geçebilecek. Diğer bir yandan Yandex’in Türkiye ofisinde çalışan kişiler de işlerinden çıkmak zorunda kalacak. Son olarak ofisin, Ekim ayından itibaren kapatılacağı belirtiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir