Connect with us


Dijital Haberler

Yahoo, Ücretsiz Alan Adı, Web Site ve 1 TB E-mail Alanı Veriyor

Arama motoru devi olan ve web hizmetleri sağlayan Yahoo, covid-19’a özel 1 yıllık alan adı, web site ve 1 TB alanlı 5 E-mail veriyor. Hem de tamamen ücretsiz!

Zaman:

Tarih:

Yahoo, Ücretsiz Web Site ve 1 TB E-mail Alanı Veriyor

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan ve çeşitli web hizmetleri sağlayan Yahoo, bugün başlattığı yeni bir kampanyayla müthiş bir projeye imza atıyor. Bu yeni kampanya sayesinde dileyen tüm işletmeler ve kişiler, 1 adet ücretsiz alan adı (COM, NET, ORG VB…), 1 adet web site(site kurucu) ve 5 adet 1 TB depolama alanlı e-posta adresi alabiliyor. Bunları tamamen ücretsiz bir şekilde sunan Yahoo, covid-19 sürecinde işletmelere destek vermek istiyor.

Bildiğiniz gibi covid-19 salgını tüm dünyayı sardı ve küçük çaplı işletmeler fazlasıyla zor durumda kaldı. Bu zorlukta bir de web site için para harcanmasını istemeyen Yahoo, küçük işletmeler projesi kapsamında bir kampanya başlattı. Bu kampanyayla birlikte işletmenize veya dilediğiniz projenize özel bir alan adı kaydedebilir, bu alan adı üzerine hazır temalardan birini seçerek bir web site kurabilir, bununla birlikte bu alan adınızla 5 adete kadar e-posta kurabilirsiniz.

Yani örneğin sizinisletmeniz.com şeklinde bir alan adı alıp, [email protected] gibi 5 e-posta hesabı kurabiliyorsunuz. Ayrıca bu e-posta hesapları için sizlere tam 1 TB’lık disk alanı da sağlanıyor. Tüm bunlar için yapmanız gereken şey ise oldukça basit. İlgili web sitesine gidiyor ve 3-4 dakika süren kayıt sürecinden geçiyorsunuz. Bunun ardından direkt olarak alan adınızı kaydedebiliyorsunuz. Kafanız karışmasın, biz hemen aşağıda bu işlemleri nasıl yapacağınızı ve ücretsiz web sitesi ile e-postayı nasıl alacağınızı detaylarıyla anlatıyoruz. Dilerseniz hemen nasıl yapacağımıza geçelim…

Yahoo Ücretsiz Alan Adı, Web Site ve 1 TB E-Posta Nasıl Alınır?

Yahoo, Ücretsiz Alan Adı, Web Site ve 1 TB E-mail Alanı Veriyor Arama motoru devi olan ve web hizmetleri sağlayan Yahoo, covid-19'a özel 1 yıllık alan adı, web site ve 1 TB alanlı 5 E-mail veriyor. Hem de tamamen ücretsiz!

Yahoo’nun sağladığı küçük işletmeler kampanyasından yararlanmak için yapmanız gereken ilk şey buraya tıklayarak Yahoo’nun kampanya sayfasına gitmek. Ardından karşınıza çıkan sayfada beyaz bir butonun içerisinde “Start for free” yazısı görünecek. O yazıya tıklayarak devam edin. Bu dakikadan sonra klasik bir kayıt süreci sizleri bekliyor, sıkılmanıza gerek yok, bu fazlasıyla basit bir süreç.

Öncelikle kurmak istediğiniz sitenin, veya işletmenin kategorisini seçin. Bunu İngilizce olarak seçmeniz gerekecektir. Dilerseniz Google Translate yardımıyla dilediğiniz çeviriye göz atarak seçim yapabilirsiniz. Ardından alt tarafa da işletme adınızı girin. Bu bölümde web sitenin adını da girebilirsiniz. Ama sonuna .com gibi uzantıları yazmayın. Yalnızca adını yazın yeterli olur.

Yahoo, Ücretsiz Alan Adı, Web Site ve 1 TB E-mail Alanı Veriyor Arama motoru devi olan ve web hizmetleri sağlayan Yahoo, covid-19'a özel 1 yıllık alan adı, web site ve 1 TB alanlı 5 E-mail veriyor. Hem de tamamen ücretsiz!

İşte hemen yukarıda da göründüğü gibi seçenekleri doldurduktan sonra Continue tuşuna tıklayın. Çıkan sayfada adınızı, soyadınızı, e postanızı girin ve yeni oluşturmak istediğiniz şifrenizi de yazın. Bu şifreyi daha sonra alan adınızı ve e-postalarınızı yönetmek için kullanacaksınız. Bir yere not etmeniz oldukça yararlı olacaktır. Daha sonra alttaki kutucukları onaylayın, dilerseniz koşulları da okuyarak onaylayabilirsiniz.

Bu formu doldurduktan sonra tekrar Continue seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada yine bilgilerinizi tamamen doldurun. Fakat burada bir noktayı kaçırmayın, sizden kredi kartınızı istiyor çünkü 1 yıl dolduğunda otomatik ücret çekimi yapacak. Bu sebeple otomatik çekim istemiyorsanız, bir sanal kart kullanmanızı kesinlikle ve kesinlikle öneririz. Daha sonra dilediğiniz zaman sanal kartınıza para yükleyerek hizmetinizi 1 yıl daha uzatabilirsiniz.

Benzer içerik:  Sürücüyü Uyarmadan Hızlanan Tesla Araçlar İncelemeye Alındı
Yahoo, Ücretsiz Alan Adı, Web Site ve 1 TB E-mail Alanı Veriyor Arama motoru devi olan ve web hizmetleri sağlayan Yahoo, covid-19'a özel 1 yıllık alan adı, web site ve 1 TB alanlı 5 E-mail veriyor. Hem de tamamen ücretsiz!

Bilgilerinizi bu şekilde doldurduktan sonra aşağıya inin ve Continue butonuna tıklayın. Devam ettiğinizde e-posta adresinizi onaylamanız istenecek. Daha sonra e-postanıza girin ve “Activate your Yahoo Small Business” şeklinde başlayan e-postayı açın. Burada “Activate my Account“a tıklayın. Ardından hesabınıza giriş yaptığınızda onaylı bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

İşte Yahoo’nun küçük işletmeler kampanyasına kayıt oldunuz. Şimdi de geride alan adınızı kaydetmek kaldı. Giriş yaptığınızda karşınıza çıkan kontrol panelinden Claim and Verify your domain butonuna tıklayın. Daha sonra almak istediğiniz alan adını yazacaksınız. Bu, sonu .com veya .net ile biten alan adıdır. Bilmeyenleriniz vardır diye söylüyoruz yanlış anlaşılmasın, herkes kullanabilsin 🙂

Buraya almak istediğiniz alan adını yazın ve devam edin. Eğer uygunsa seçin ve devam edin. Kısa bir onay sürecinden geçtikten ve form doldurduktan sonra alan adınız 2-3 dakika içeirsinde kaydedilecektir. Bu süreçte yine e-postanıza girin ve e-posta gelmesini bekleyin. VERIFICATION REQUIRED şeklinde bir e-posta gelecektir. Onu açın ve aşağıya inerek approve.domainadmin.com şeklinde başlayan bağlantıya tıklayın. Daha sonra açılan sayfada en alta inin ve doğrulayın. İşte bitti. Alan adınız kaydedildi. Daha sonra Yahoo Small Business üzerinde sol menüden HOME‘a tıklayarak anasayfaya gidin ve buradan Build a theme butonuna tıklayın.

Yahoo, Ücretsiz Alan Adı, Web Site ve 1 TB E-mail Alanı Veriyor Arama motoru devi olan ve web hizmetleri sağlayan Yahoo, covid-19'a özel 1 yıllık alan adı, web site ve 1 TB alanlı 5 E-mail veriyor. Hem de tamamen ücretsiz!

Burada dilediğiniz temayı seçin ve devam edin. Seçiminizi onayladıktan sonra anasayfaya tekrar dönün ve çıkan sayfada web sitenizin ve alan adınızın göründüğü buton belirecek. Onun üzerine gelin “Edit site” butonuna tıklayın ve devam edin. Aynı şekilde e-posta oluşturmayı da yine anasayfa üzerinden yapabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları yine yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

NS Adresleri Yönlendirilebilir Mi?

Yahoo, Ücretsiz Alan Adı, Web Site ve 1 TB E-mail Alanı Veriyor Arama motoru devi olan ve web hizmetleri sağlayan Yahoo, covid-19'a özel 1 yıllık alan adı, web site ve 1 TB alanlı 5 E-mail veriyor. Hem de tamamen ücretsiz!

Burası bir Webmaster için fazlasıyla önemlidir. Bu seçeneği, alan adını başka hostinge yönlendirmek için kullanabilirsiniz. Evet, ücretsiz alan adınızı başka hostinge yönlendirebiliyorsunuz. İlk olarak alan adlarım, DOMAINS bölümüne gidin. Daha sonra zaten aldığınız alan adına yönlendirecektir. Alan adı isminizin yanında Locked şeklinde bir yazı olacak, ona tıklayın. Ardından pembe açık işareti kapalıya, griye getirin ve Save deyin. Daha sonra sayfayı bir kez yenileyin(f5 yapmayın, domain sayfasına tekrar tıklayın).

Daha sonra en alta inin ve Name Servers butonunun yanından Change butonuna tıklayın. İşte bu kadar. Burada NS adreslerini girebilir ve Update diyerek güncelleyebilirsiniz. Tekrardan belirtelim, aklınızda kalan soruları yorum bölümünden bizlere iletmekten çekinmeyin.

13 Yorum

13 Comments

 1. ozgur

  18 Eylül 2020 at 17:53

  Domain + Hosting ‘ mi veriyorlar yoksa sadece domain mi

  • Ali Çelen

   18 Eylül 2020 at 17:58

   Domain veriyorlar ve buna ek olarak web site kurucu veriyorlar. Yani Wix tarzı site yapabiliyorsunuz. WordPress vb. kurmak için ayrı hosting alıp ns yönlendirebilirsiniz.

 2. Merhaba

  27 Eylül 2020 at 16:25

  ssl sertifikasını nasıl aktif edeceğiz bilgi verebilir misin.
  Ben başka bir yere yönlendirdim orasıda ssl veriyor ama ben yahoonun kini kullanmak istiyorum mümkün mü?

  • Ali Çelen

   27 Eylül 2020 at 16:26

   SSL hosting üzerinde kurulur. Sanırım Yahoo dışarıya SSL vermiyor. O yüzden yönlendirdiğiniz hostinginizde bulunan SSL’i kullanmanız gerekir.

 3. Rezzan

  4 Ekim 2020 at 18:24

  knk ns değiştirdim ama site hala hostingime birleşmedi ve sitemin ana sayfasında ”

  BÜYÜMEYE GIDEN YOL

  İnşaat halinde ” demektedir. Sence yanlış birşeymi yaptım yoksa sadece beklemelimiyim

  • Ali Çelen

   4 Ekim 2020 at 18:51

   NS değiştirdikten sonra cache temizlediniz mi?

 4. Rezzan

  4 Ekim 2020 at 19:03

  cache derken neden kastediyorsun anlamadım

  • Ali Çelen

   4 Ekim 2020 at 19:19

   DNS temizleme ve cache temizleme işlemi yapmalısınız. Google’da “DNS nasıl temizlenir” yazarsanız çıkacaktır.

 5. kank

  6 Ekim 2020 at 10:54

  3-4 tane domain aldım hepsinde aynı şekilde siteye ne scripti kursam tasarım yok. Nedendir acaba SSL ile kurdum SSL siz kurdum hep aynı. Farklı firmadaki domainlerimede Aynı sunucuda açtığım hostinge kuruluyor sıkıntı yok ama yahoodan aldığım hiçbir domainde siteye ne kurarsam kurayım tasarımlar gözükmüyor.

 6. Yeni uye

  13 Kasım 2020 at 11:33

  Otomatik çekim demişsin ben sadece deneme amaçlı aldım 2 tane domain sonradan sorun olmasın ödeyin vs. Demesinler ?

  • Ali Çelen

   13 Kasım 2020 at 15:58

   Yazı içerisinde de dediğim gibi, kart bilgilerinizi girdiğinizde yıl sonunda otomatik çekim yapar. Eğer çekim yapmasını istemiyorsanız ya yıl içerisinde üyelik iptali yapar kart bilgilerinizi yahoo’dan kaldırırsınız, ya da sanal kart kullanırsınız.

 7. İsim

  29 Kasım 2020 at 13:46

  Sanal kart kullandım sonra iptal ettim Sıkıntı çıkarırlarmı

 8. Berkay Demir

  25 Aralık 2020 at 18:06

  Amerika numarası istiyor?

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir