Connect with us


Teknoloji Haberleri

Xiaomi’nin 52 Bin TL’lik Saydam Televizyonu 1 Saniyede Tükendi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerindne olan Xiaomi’nin yeni tanıttığı 52 Bin TL’lik saydam televizyon Mi TV Lux, satışa çıktığı ilk saniyede tükendi.

Zaman:

Tarih:

Xiaomi'nin 52.000 TL'lik Televizyonu 1 Saniyede Tükendi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi‘nin dün yaptığı etkinlikte yeni saydam televizyonu Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition tanıtılmıştı. Dünyanın ilk seri üretim saydam televizyonu olma ünvanına kavuşan yeni Mi TV Lux, tamamen saydam olması sebebiyle çok büyük bir ilgi çekmişti. Bu ilgi, televizyon satışa çıktığında belli oldu.

Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition ismindeki saydam televizyon modelini heyecanla bekleyen binlerce kişi, televizyonun satışa gireceği anı merakla bekledi. Televizyonun satışa girmesiyle birlikte de 1 saniye içerisinde tüm stok bitti. 7.200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan, yani 52.500 TL‘yi aşkın bir fiyatı bulunan bu televizyon, 1 saniye içerisinde tüm stokları satmayı başardı. Etkinlik sonrası ön satışa sunulan televizyon modeli, 1 saniyede tükendi.

Dünyada bir ilk olan seri üretim saydam televizyon modeli Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, tüketicilerin yeni teknolojilere ne kadar meraklı olduğunu da ortaya koydu. Eşi benzeri bulunmayan bir tasarıma sahip olan ve tamamen saydam bir ekrana sahip olan Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, kullanıcılara saydamlığı dışında oldukça iyi özellikler de sunuyor. 120hz ekran tazeleme hızına sahip olan seri üretim saydam akıllı televizyon modeli, 55 inç ekran boyutuyla karşımıza çıkıyor.

Benzer içerik:  Xiaomi Mi 10 Ultra Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri
Xiaomi'nin 52 Bin TL'lik Saydam Televizyonu 1 Saniyede Tükendi Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerindne olan Xiaomi'nin yeni tanıttığı 52 Bin TL'lik saydam televizyon Mi TV Lux, satışa çıktığı ilk saniyede tükendi.

Televizyonlar için üretilen en iyi işlemcilerden olan MediaTek 9650‘den gücünü alan televizyon, 5,7mm‘lik kalınlığa ve Dolby Atmos ses teknolojisine sahip. Aslına baktığımızda 7 bin dolar böylesine bir televizyon için oldukça normal bir fiyat diyebiliriz. Fakat bunu güncel kur ile çevirdiğimizde 52 Bin lirayı aşkın bir fiyatla karşımıza çıkması, hem de bu fiyatın vergisiz hali olması, ürünün ülkemize gelmesini imkansız kılıyor.

Saydam televizyon modelinin hangi ülkelerde satışa sunulacağı gibi detaylar henüz net olarak bilinmiyor. Diğer bir yandan cihazı almak için oldukça büyük bir bütçe ayrılması gerekiyor. Her ne kadar bu televizyon modeli araba fiyatlarıyla yarışsa da, teknolojisi ve diğer modellerden farklı olması sebebiyle binlerce tüketiciyi kendine çekmeyi başarıyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

  1. yusuf güler

    13 Ağustos 2020 at 00:28

    teknolojiye meydan okuyor xiaomi ne yapıyor böyle daha neler olacak

  2. Gökhan Yoldaş

    29 Ağustos 2020 at 12:33

    Bir sonraki adım saydam telefon o bilim kurgu filmlerdeki gibi

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir