Connect with us


Mobil Haberler

Xiaomi, Seri Üretim Üçüncü Nesil Ekran Altı Kamerasını Duyurdu

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, son zamanların en dikkat çeken teknolojilerinden olan ekran altı kamera teknolojisini seri üretime hazır olarak duyurdu.

Zaman:

Tarih:

Xiaomi, Seri Üretim 3. Nesil Ekran Altı Kamerasını Duyurdu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi, akıllı telefon piyasasında en hızlı yükselen markalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça gelişmiş teknolojiler kullanarak yeni akıllı telefonlarını dünyanın dört bir yanında pazarlamayı başaran Xiaomi, şimdi de son zamanların en önemli teknolojilerinden biri olan ekran altı kameralar üzerinde çalışıyor.

Bildiğiniz gibi teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlarda ekran/gövde oranı da oldukça önemli bir hal alıyor. Teknoloji üreticileri, bu konuda pek çok adım atarken, ekran/gövde oranına en büyük zarar ön kamera tarafından veriliyor. Yani ön kameralar ekranda yer kaplayacağından dolayı, ekran/gövde oranları %100’e ulaşamıyor. Bu sebeple de tam ekranlı cihazlar üretilemiyor.

Fakat son dönemde bu konuda atılan adımlar sayesinde ekran üzerinde yer kaplayan ön kameralar yok olmak üzere. Visionox isimli teknoloji şirketi seri üretime geçebilecek ilk ekran altı kamera teknolojisini geçtiğimiz zamanlarda duyurmuş, ardından dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan ZTE, ekran altı kameraya sahip ilk seri üretim telefon için Visionox ile anlaştığını duyurmuştu.

Xiaomi, Seri Üretim Üçüncü Nesil Ekran Altı Kamerasını Duyurdu Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, son zamanların en dikkat çeken teknolojilerinden olan ekran altı kamera teknolojisini seri üretime hazır olarak duyurdu.

ZTE Axon 20 5G modeli akıllı telefonuyla birlikte ekran altı kameralı ilk seri üretim telefon modelini karşımıza çıkaracak olan ZTE, 1 Eylül 2020’de bu modeli tanıtacağını belirtmişti. Heyecanlı bekleyiş sürerken, bir açıklama da dev teknoloji şirketi Xiaomi’den geldi. Uzun bir süredir ekran altı kameralı telefon üretmek için çalışan Xiaomi, nihayet 3. nesil ekran altı kamera teknolojisini duyurdu.

Benzer içerik:  Vestel Akıllı Saat Uygun Fiyatı ile Tanıtıldı: Özellikleri

Bu teknolojiyle birlikte gelecekte üretilecek olan Xiaomi modelleri, artık ekran altı kamerasıyla karşımıza çıkabilecek ve bu sayede daha geniş ekranlı telefonlar göreceğiz. İlk olarak 2021 yılının başlarında seri üretime geçeceği söylenen ekran altı kameralı Xiaomi akıllı telefon modeli, Mi 11 modelinde de karşımıza çıkabilir. Ayrıca Xiaomi’nin 3. nesil ekran altı kamera teknolojisini tanıttığı videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir