Connect with us


İnceleme

Dünyanın İlk Saydam Televizyonu Tanıtıldı: Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

Xiaomi, dünyanın ilk seri üretim saydam televizyonunu tanıttı. Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition ismiyle tanıtılan televizyon, tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor.

Zaman:

Tarih:

Saydam Televizyon Xiaomi Mi TV LUX Transparent Tanıtıldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi, son zamanlarda ürettiği teknolojik ürünler ile oldukça büyük bir başarı yakalıyor. Uzun zamandır gizli bir şekilde üzerinde çalıştığı televizyonu tanıtan Xiaomi, normallerinden çok daha farklı bir televizyon modelini karşımıza koydu. Tamamen saydam bir ekrana sahip olan televizyon, hem de seri üretime hazır bir şekilde piyasaya çıkıyor.

Xiaomi’nin 10. yıl dönümüne özel bugün düzenlediği etkinlikte tanıtılan yeni Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, dünyanın seri üretime hazır ilk televizyonu olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce LG ve Samsung tarafından şeffaf konseptte televizyon modelleri tanıtılsa da, bunlar sadece konsept televizyon olarak karşımıza çıkmış ve seri üretime geçilememişti. Fakat Xiaomi bu durumu da aşarak seri üretime hazır halde bir şeffaf televizyon tasarladı.

Cihazın fotoğrafından da gördüğünüz üzere dakikalar önce Xiaomi tarafından etkinlikte tanıtılan televizyon, oldukça ince çerçevelere ve arkası görünen şeffaf ekrana sahip. Seri üretime geçecek olması sebebiyle milyonlarca kişiyi heyecanlandıran Xiaomi Mi Tv Lux Transparent Edition, tasarımı dışında özellikleriyle de dikkat çekiyor. 55 inç boyutundaki, yani 139 ekranlık bu televizyon, 120hz değerinde ekran yenileme hızına sahip. Bu da bir televizyon için fazlasıyla iyi diyebiliriz. Mi TV Lux, gücünü televizyonlar için üretilen en iyi işlemcilerden olan MediaTek 9650 işlemcisinden alıyor.

Benzer içerik:  Xiaomi'nin "Otomobil Çekebilen" Kablosuz Elektrikli Süpürgesi Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri
Dünyanın İlk Saydam Televizyonu Tanıtıldı: Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition Xiaomi, dünyanın ilk seri üretim saydam televizyonunu tanıttı. Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition ismiyle tanıtılan televizyon, tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor.

Tüm bu özelliklerin ve oldukça şık tasarımın yanında, 5,7 mm‘lik kalınlığa sahip olan televizyon, Dolby Atmos sayesinde oldukça kaliteli bir ses sunuyor. Ayrıca cihazın fiyat etiketi hakkında bilgiler de bulunuyor.

Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition Fiyatı

Dünyanın İlk Saydam Televizyonu Tanıtıldı: Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition Xiaomi, dünyanın ilk seri üretim saydam televizyonunu tanıttı. Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition ismiyle tanıtılan televizyon, tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor.

Söylentilere göre yeni Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition, bu özellikleri ve tasarımı sebebiyle oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olacak. 7.000 dolar bandında bir fiyat etiketiyle piyasaya sunulacağı söylenen televizyon, güncel kur ile ülkemize gelseydi 51 Bin TL+vergiler şeklinde bir fiyat etiketine sahip olabilirdi. Bu da cihazın ülkemize gelmesini imkansız kılan nedenlerden biri.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir