Connect with us


Dünya'dan Haberler

Xiaomi Laboratuvarının Görüntüleri Yayınlandı (Video)

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden ve akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi’nin, aynı anda 1.800 telefonun denendiği Laboratuvarı görüntülendi.

Zaman:

Tarih:

Xiaomi'nin Telefon Laboratuvarı Görüntülendi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Çin merkezli Xiaomi, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon pazarında çok büyük bir paya sahip olan ve hızla yükselen Xiaomi, bu başarısını kapalı kapılar ardında yaptığı laboratuvar testleriyle sağlıyor. Bildiğiniz gibi dünya çapında onlarca teknoloji şirketi bulunuyor ve bu şirketler kapalı kapılar ardında laboratuvarlarda çalışıyor.

Her teknoloji şirketinin bir laboratuvarı bulunurken, bu laboratuvarlarda sürekli testler gerçekleştiriliyor. Yani bir telefon modeli karşımıza çıkmadan önce aslında pek çok testten geçiyor ve laboratuvarlarda başarılı olmaları durumunda karşımıza çıkıyor. Xiaomi de dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olması sebebiyle kapalı kapılar ardında laboratuvarda oldukça büyük testler gerçekleştiriliyor.

Xiaomi kurucusu Lei Jun, Xiaomi’nin laboratuvarını gösterdi ve bu laboratuvarda yapılan çalışmalara dair bazı bilgilere yer verdi. Kapalı kapıların ardında büyük çalışmaların gerçekleştirildiği bu Xiaomi laboratuvarında, Lei Jun’un açıklamalarına göre aynı anda 1.800 telefon test ediliyor. Her yeni akıllı telefon modeli için 200 test cihazını bu laboratuvarda test eden Xiaomi, bu modelleri 1 ay boyunca kesintisiz açık bırakıyor ve her türlü testten geçiriyor.

Benzer içerik:  Snapchat, Donald Trump'a Yaptırım Uyguladı
Xiaomi Laboratuvarının Görüntüleri Yayınlandı (Video) Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden ve akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi'nin, aynı anda 1.800 telefonun denendiği Laboratuvarı görüntülendi.

Hemen yukarıda da gördüğünüz Xiaomi laboratuvarında her yeni modelden 200 test cihazı bulunuyor. 7/24 hiç ara vermeden 1 ay boyunca testlere giren bu akıllı telefon modelleri, bu sayede kalite kontrolünden de geçmiş oluyor. Lei Jun tarafından yayınlanan videoya baktığımızda birçok telefonun ekranı açık ve sürekli işlemler yapıyor olarak görünüyor. Birçok kalite testinden geçen akıllı telefon modelleri, işte bu laboratuvardan geçtikten sonra seri üretime geçebiliyor. Dilerseniz hemen aşağıdan, Xiaomi kurucusu Lei Jun tarafından TikTok’ta yayınlanan Xiaomi Laboratuvarı videosuna da göz atabilirsiniz.

Xiaomi Laboratuvarı

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir