Xiaomi CEO’sunun iPhone’lu Paylaşımı Tepki Çekti

 Xiaomi CEO’sunun iPhone’lu Paylaşımı Tepki Çekti

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi‘nin CEO‘su Lei Jun, kitaplarla ilgili çektiği bir fotoğrafı Çin‘in sosyal medya platformu Weibo‘da paylaştı. Fakat sosyal medya platformunun özelliği olan “bu fotoğraf iPhone ile paylaşıldı” ibaresi, CEO’ya tepki gelmesine sebep oldu.


İlginizi Çekebilir: Xiaomi MIUI 12 Tanıtıldı: Özellikleri

Xiaomi CEO’su, şuan okuduğunuz haber sebebiyle oldukça tepki çekti. Ayrıca bunun yanında Xiaomi hayranlarını da oldukça üzdü. Dünyanın en büyük telefon üretici markası olma yolunda hızla yürüyen Xiaomi, bazı konularda belli ki iPhone’u yakalayamamış. Öyle ki Xiaomi CEO’su Lei Jun bile bazen iPhone tercih edebiliyor.

Ünlü CEO Lei Jun, Çin’in en büyük sosyal medya platformu olan Weibo’da çektiği bazı kitapların fotoğrafını paylaşmak istedi. Fakat CEO, belki biraz zamandan tasarruf etmek için, belki de başka bir sebeple bu işlemi iPhone cihazı ile yaptı. Fakat Çin’in sosyal medya platformunun bir özelliği bu detayı ortaya çıkardı. Twitter ve Facebook’da da geçerli olan ve paylaşımın yapıldığı cihazı gösteren özellik, Weibo’da da kullanılıyordu. Xiaomi CEO’su Lei Jun, kitapların fotoğraflarını paylaştığında “iPhone ile paylaşıldı” ibaresi elirdi.

Xiaomi CEO’sunun Weibo’daki takipçileri bu ayrıntıyı kısa sürede fark etti ve tepkilerini iletti. Bir çok kişi de hayal kırıklığına uğradığını bildirdi. Bildiğiniz gibi iPhone, dünyanın en çok satan ürünü ve ABD merkezli Apple şirketinin bünyesinde bulunuyor. Bu da Çin ve ABD arasında yaşanan ticari savaştan dolayı 2 şirketin arasını açıyor. Özellikle son dönemlerde güzel ürünler piyasaya süren Xiaomi, henüz kendi içerisinde bile ürünü büyük bir marka yapamadı gibi görünüyor.

İlgili İçerik  FBI, Iphone 11 Pro Max'i Graykey Yazılımı ile Hackledi
Xiaomi CEO'su iPhone Paylaşımı

Xiaomi CEO’su Lei Jun, bu ayrıntının takipçileri tarafından görülmesinden sonra iPhone cihazından paylaştığı fotoğrafı paylaştı. Fakat hemen sonra aynı fotoğrafı Xiaomi Mi 10 cihazından paylaştı. Açıklamasına ise hiçbir şey olmamış gibi diğer fotoğraf ile aynı yazıları ekledi. Xiaomi CEO’sunun yaptığı bu yanlış, teknoloji şirketleri arasında ilk de değil.

Daha önce Huawei ve Realme CEO’su da iPhone ile görülmüştü. Xiaomi ve Huawei gibi dev markalar her ne kadar Apple ile yarışsa da, şirket CEO’larının Apple’a karşı herhangi kötü bir görüşleri olmadığını görüyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın