Connect with us


Teknoloji Haberleri

Xbox Series X ve Series S’in Türkiye Fiyatları Kaldırıldı

Oyun dünyasının büyük merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ve Series S’in Türk

Zaman:

Tarih:

Xbox Series X ve Series S Fiyatları Kaldırıldı

Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden biri olan yeni nesil oyun konsolu modeli Xbox Series X ve Xbox Series S, bir süre önce ortaya çıkmış ve ABD ile Avrupa fiyat etiketi açıklanmıştı. Avrupa ve ABD’deki fiyat etiketleriyle oyuncuları heyecanlandıran yeni nesil oyun konsolu modellerinin Türkiye fiyatı da geçtiğimiz gün açıklanmıştı.

Xbox Series S’in fiyat etiketi ABD’de 299 dolar olarak açıklanırken, Avrupa fiyatı da 299 Euro olarak açıklanmıştı. Diğer bir yandan daha yüksek özelliklere sahip olan Xbox Series X’in fiyatı ise ABD’de 499 dolar, Avrupa’da 499 Euro olarak açıklanmıştı. Türkiye’ye gelen ürünlerin fiyat etiketleri genellikle euro üzerinden hesaplandığından dolayı Euro bazından ülkemize giriş yapan yeni nesil oyun konsollarının vergi dahil fiyatları da belli olmuştu.

Xbox Türkiye tarafından resmi olarak açıklanan rakamlara göre Xbox Series S, vergiler dahil olarak Türkiye satış fiyatının 4.699 TL olarak karşımıza çıkacağı belirtilmişti. Diğer bir yandan Xbox Series X modelinin ise vergi dahil Türkiye’de 7.499 TL fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtilmişti. Xbox’ın resmi internet sitesinde ortaya çıkan bu fiyat etiketleri ise çok kısa bir süre sonra ilginç bir şekilde kaldırıldı.

Benzer içerik:  Facebook, Karanlık Modunu Herkes İçin Yayınladı

Fiyatlar Değişebilir Mi?

Xbox Series X ve Series S'in Türkiye Fiyatları Kaldırıldı Oyun dünyasının büyük merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ve Series S'in Türk

Yukarıda gördüğünüz gibi 7.499 TL fiyat etiketiyle 22 Eylül‘den itibaren ön siparişe açılacağı belirtilen Xbox Series X’in fiyat etiketi, Xbox’ın resmi web sayfasından kaldırıldı ve şuanda herhangi bir fiyat etiketi bulunmuyor. Oyuncuların kafasını karıştıran bu düzenlemenin neden yapıldığı şuan için bilinmese de, kur değişimi sebepli bir güncelleme de olabilir.

Konu hakkında resmi açıklama bulunmasa da oyuncular, bu fiyatın değişmesinden ve daha da yükselmesinden endişeli diyebiliriz. Zaten halihazırda oldukça yüksek fiyat etiketine sahip olan yeni nesil oyun konsollarının fiyatı değişecek mi yoksa aynı fiyat etiketleriyle tekrar mı yayınlanacak şuan için bilinmiyor. İlerleyen günlerde cihazların ön siparişe açılmasıyla birlikte gelişmeleri hep birlikte göreceğiz, Kitle‘yi takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir