Connect with us


Oyun Haberleri

Xbox Series X ve Series S Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Oyuncuların heyecanla beklediği yeni nesil oyun konsolu modeli Xbox Series X ve Xbox Series S’in Türkiye fiyatları resmi olarak açıklandı.

Zaman:

Tarih:

Xbox Series X ve Series S Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Oyun dünyasının en sevilen oyun konsolu markalarından biri olan ve Microsoft tarafından üretilen Xbox, çok yakında yeni oyun konsollarını satışa sunacak. Satışa sunulmasına oldukça kısa bir zaman kalan yeni oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S, geçtiğimiz günlerde Avrupa fiyatıyla karşımıza çıkmıştı. Yeni nesil oyun konsollarının şimdi de Türkiye fiyatları belli oldu.

Microsoft tarafından tüm dünyada satışa sunulan ve milyonlarca oyuncunun severek kullandığı oyun konsolu serisi Xbox’ın, 10 Kasım tarihinde yeni oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S satışa sunulacak. Geçtiğimiz zamanlarda çıkarılan ek gümrük vergileri sonlanmış ve %50’lik gümrük vergileri %20‘ye kadar gerilemiş olsa da, Xbox’ın yeni nesil konsollarının hala uygun bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyemeyiz.

Oyuncuların cebini fazlasıyla yakacak bir fiyat etiketiyle ülkemizde satışa sunulacak olan Xbox Series X ve Series S’in cep yakacak fiyatı da resmi olarak açıklandı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde açıklanan resmi rakamlara göre yeni konsolların ABD’deki ve Avrupa’daki fiyat etiketleri belli olmuştu. Xbox Series S modeli Avrupa’da 299 Euro, ABD’de de 299 dolardan satışa sunulmuştu. Xbox Series X modeli ise Avrupa’da 499 Euro, ABD’de de 499 dolardan satışa çıkmıştı. Ülkemize gelen ürünler ise genelde Avrupa fiyatı baz alınarak satışa sunuluyor. Yani Avrupa’da satışa sunulan Xbox Series S ve X modeli ülkemizde satışa sunulduğunda Euro üzerinden hesaplama yapılıyor.

Benzer içerik:  EA Play, Xbox Game Pass'e Dahil Ediliyor: Ek Ücret Yok

Xbox Series X ve Series S Türkiye Fiyatı

Xbox Series X ve Series S Türkiye Fiyatı Belli Oldu Oyuncuların heyecanla beklediği yeni nesil oyun konsolu modeli Xbox Series X ve Xbox Series S'in Türkiye fiyatları resmi olarak açıklandı.

Güncel kur ile Xbox Series S’in 299 euro‘luk fiyatını TL’ye çevirdiğimizde 2.650 TL olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bunun üzerine bir de vergiler eklenince oyuncuların cebini fazlasıyla yakacak bir fiyat karşımıza çıkıyor. Vergisiz hali 2.650 TL olan bu oyun konsolu, resmi açıklamalara baktığımızda 4.699 TL fiyat etiketiyle ülkemizde satışa sunulacak.

Diğer bir yandan Xbox Series X modeli ise birçok oyuncunun erişemeyeceği bir fiyat etiketine sahip diyebiliriz. Avrupa’da 499 Euro‘ya satışa sunulan yeni nesil oyun konsolu, ülkemize de vergisiz haliyle 4.430 TL civarına geliyor. Resmi olarak yapılan fiyat etiketi açıklamasına göre ürünün vergiler dahil Türkiye fiyatı ise 7.499 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir