Connect with us


Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, 15 Milyon Aboneyi Geride Bıraktı

Oyun dünyasının Netflix’i olarak anılan Xbox Game Pass, yaşanan gelişmelerle birlikte dünya çapında 15 milyonu aşkın aboneye sahip oldu. Platform, son 5 ayda %50 yükseldi.

Zaman:

Tarih:

Xbox Game Pass, 15 Milyon Aboneyi Geride Bıraktı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft‘un oyun dünyasındaki en önemli işlerinden biri olan Xbox markası, oyun dünyasında oldukça iyi bir yer edinmiş durumda. Dünya çapında milyonlarca oyuncunun tercih ettiği oyun konsolu Xbox, birçoğunuzun da bildiği gibi dijital oyun hizmeti olan Xbox Game Pass gibi çeşitli servislere de ev sahipliği yapıyor.

Oyuncuları her türlü oyuna ulaşabildiği dijital oyun platformu Xbox Game Pass, yapılan açıklamalara göre son zamanlarda devasa bir oyun artışı yaşadı. Özellikle birçok oyun hizmetini Xbox Game Pass’e dahil eden Microsoft, bu sayede Xbox Game Pass’in üye sayısını katlamayı başardı. Açıklamalara göre platformun abone sayısı, geçtiğimiz 5 ay içerisinde tam %50 oranında artış gösterdi.

Toplam abone sayısı 15 milyonu aşan Xbox Game Pass, haberimizde aktardığımız gibi Bethesda’nın da satın almasıyla birlikte 2 platform birleşecek. Böylelikle son 5 ayda %50 artış yaşayarak toplamda 15 milyon aboneyi geride bırakan abonelik platformu Xbox Game Pass, Bethesda oyunlarının gelmesiyle birlikte abonelerinde daha da artış yaşayabilecek. 2020’nin Nisan ayında 10 milyon abonesi bulunan platform, şuanda 15 milyon abonesiyle karşımıza çıkıyor.

Xbox Game Pass Büyümeye Devam Ediyor

Xbox Game Pass, 15 Milyon Aboneyi Geride Bıraktı Oyun dünyasının Netflix'i olarak anılan Xbox Game Pass, yaşanan gelişmelerle birlikte dünya çapında 15 milyonu aşkın aboneye sahip oldu. Platform, son 5 ayda %50 yükseldi.

Xbox’ın yükselişiyle birlikte Bethesda’nın üst firması ZeniMax Media’yı bünyesine katan Microsoft, Bethesda’nın eski ve yeni çıkacak oyunlarını da Xbox Game Pass’e dahil edecek. Diğer bir yandan geçtiğimiz zamanlarda da EA Play’in Xbox Game Pass’e dahil edileceği açıklanmıştı. Tüm bu açıklamalara bakıldığında oyuncuların karşısına birçok çeşit oyun ile çıkan dijital oyun aboneliği sistemi Xbox Game Pass’in yalnızca 30 TL gibi bir ücret ile satışa sunulması da oyuncuların ilgisini çekiyor.

Benzer içerik:  Rekabet Kızıştı: Microsoft, Bethesda'yı 7,5 Milyar Dolara Satın Aldı

EA Play servisinin gelmesiyle birlikte Need For Speed ve Fifa gibi önemli yapımlara da ev sahipliği yapacak olan Xbox Game Pass, aynı zamanda Bethesda platformundaki oyunların eklenmesiyle birlikte Fallout, DOOM gibi oyunlara da ev sahipliği yapacak. Bu da milyonlarca oyuncunun Xbox Game Pass’e abone olmasını sağlayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir