Connect with us


Oyun Haberleri

Xbox, Daha Fazla Oyun Şirketi Satın Alabilir

Oyun dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Xbox, Microsoft tarafında yapılan açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda daha da fazla oyun şirketi satın alabilir.

Zaman:

Tarih:

Xbox, Daha Fazla Oyun Şirketi Satın Alabilir

Dünyanın en büyük teknoloji ve yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft, oyun alanında da çok büyük bir başarıya sahip. Bünyesinde bulundurduğu Xbox şirketi ile oyun alanında çok büyük çalışmalara imza atan Microsoft, Xbox şirketini her geçen gün daha da geliştirerek oyun dünyasının yıldızı haline getirmeye çalışıyor.

Birçoğunuzun da bildiği ve haberimizde de aktardığımız gibi Microsoft, geçtiğimiz günlerde devasa bir yatırım yapmış ve oyun dünyasının en ünlü isimlerinden olan Bethesda‘nın çatı şirketi ZeniMax Media‘yı 7,5 milyar dolara satın almış ve Xbox’ın bünyesine katmıştı. Bünyesinde 23 tane oyun stüdyosu bulunduran Xbox şirketi, 7,5 milyar dolarlık bu satın alımla birlikte tam 24 oyun şirketini bünyesinde bulundurmaya başlamıştı.

En büyük rakibi ve PlayStation’un üreticisi olan Sony’ye karşı büyük bir rekabet içerisinde olan Microsoft, bünyesindeki oyun stüdyolarını büyük bir hızla arttırmaya devam ediyor. Bethesda’yı 7,5 milyar dolara Xbox’ın çatısı altına alan Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre her şey bununla da sınırlı değil. Xbox’ı oyun dünyasında oldukça geliştirmek istediklerini değinen Microsoft yetkilileri, oyun şirketlerini satın alma konusunda dikkat çeken bazı açıklamalarda bulundu.

Xbox, İlerleyen Zamanlarda Daha Fazla Oyun Stüdyosu Satın Alabilir

Xbox, Daha Fazla Oyun Şirketi Satın Alabilir Oyun dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Xbox, Microsoft tarafında yapılan açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda daha da fazla oyun şirketi satın alabilir.

Xbox’ı çatısı altında bulunduran Microsoft’un CEO‘su Satya Nadella, CNET’e yaptığı açıklamalarda oldukça ilginç ifadelere yer verdi. Microsoft’un mantıklı bulması halinde ilerleyen zamanlarda daha fazla oyun şirketini satın alabileceklerini belirten Satya Nadella, şuanda planlarının daha fazla oyun stüdyosu almak olduğunu belirtti. Mantıklı bulduğumuz zaman oyun stüdyosu satın alacağı açıklamasında bulunan Satya Nadella, büyümek için yeni alımları sürdüreceklerini belirtti.

Benzer içerik:  Far Cry 6'nın Türkçe Altyazılı Fragmanı Yayınlandı

Diğer bir yandan Microsoft’un oyun şirketi Xbox’ın Başkanı olan Phil Spencer ise bu açıklamalara benzer açıklamalarda bulundu. Daha önce de şirket bünyesine bir Japon oyun stüdyosu katmak istediğine değine Phil Spencer, satın almak için Japon oyun stüdyosu aradıklarını belirtmişti. Oyun stüdyosu satın alımlarının Xbox için fazlasıyla önemli olduğuna dikkat çeken Spencer, bu yatırımların Xbox’ı fazlasıyla büyütebileceğini belirtti. Bakalım geçtiğimiz günlerde 7,5 milyar dolarlık yatırım ile Bethesda’yı satın alan Microsoft ilerleyen yıllarda ne gibi yatırımlar yapacak…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir