Connect with us


Dünya'dan Haberler

Wuhan’da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsünün ilk çıktığı şehir olan Wuhan’da son durum oldukça şaşırtıcı. Virüs, diğer ülkelerde çok büyük hızla yayılırken, virüsün çıktığı ilk yer olan Wuhan’da, son 24 saat içerisinde sadece 1 yeni vaka tespit edildi.

Zaman:

Tarih:

Wuhan'da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsünün ilk çıktığı şehir olan Wuhan‘da son durum oldukça şaşırtıcı. Virüs, diğer ülkelerde çok büyük hızla yayılırken, virüsün çıktığı ilk yer olan Wuhan’da, son 24 saat içerisinde sadece 1 yeni vaka tespit edildi.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)

Corona virüsünün ilk çıktığı yer olan Wuhan’da son durum oldukça şaşırtıcı. Virüs, İtalya, İran gibi ülkelerde oldukça büyük bir oranda artarken, virüsün ortaya çıktığı Wuhan’da son 24 saat içerisinde sadece 1 vaka tespit edildi. Çin hükümetinin aldığı önlemlerin virüsün önlenmesinde büyük bir rol oynarken, halkın evlerde kalması da virüsün yayılmasını büyük oranda engelledi.

Virüsün Çin’den sonra en çok etkin olduğu ülke olan İtalya’da ise durum oldukça kötü. Virüs, İtalya’da toplamda 27.980 kişiye bulaşırken, 2.158 kişinin ölümüne sebep oldu. Virüsün ilk çıktığı yer olan 2 milyar nüfuslu Çin’de ise 3.226 kişi hayatını kaybetti. 60 milyon nüfuslu İtalya’nın kısa bir süre içerisinde bu oranlara çıkması ve neredeyse Çin’i geçmesi ise oldukça korkutucu.

İtalya, son verilere bakıldığında günlük ve haftalık olarak Çin’i geride bıraktı. Ayrıca İtalya’dan sonra virüsün en yaygın yer olduğu İran’da da ölüm ve yeni vakalar artyor. İran’da son 24 saat içerisinde virüsten dolayı 135 kişi daha hayatını kaybetti.

Corona virüsü ile ilgili tüm haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (17.03.2020)


Corona Virüsü Son 2 Günde 200 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 186.518
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 7.467
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 80.369
  5. Türkiye: 47 vaka – 0 ölüm

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel