Windows 10 Yeni Kullanıcı Oluşturma Nasıl Yapılır

Bu makalemizde Windows 10' yeni kullanıcı hesabı nasıl açılır detaylı olarak anlatıyoruz. Dilerseniz bu makalemiz ile e-postasız hesap oluşturabilirsiniz.
 Windows 10 Yeni Kullanıcı Oluşturma Nasıl Yapılır

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Windows 10’da yeni kullanıcı hesabı açma işlemi size oldukça karmaşık gelmiş olabilir. Bu konunun sizlere yardımcı olabileceğini düşünerek detaylı olarak herşeyiyle Windows 10’a nasıl yeni kullanıcı hesabı ekleyebileceğinizi anlatacağız.

Ayrıac en merak edilen konulardan biri olan “E-Posta olmadan windows hesabı oluşturma nasıl yapılır” sorusunu da bu makelmizde cevaplıyoruz. Windows, şifrenizi kaybettiğinizde yenileyebilmeniz için genellikle sizden e-posta talep ediyor. Bu e-posta da live, outlook gibi Microsoft servisleri üzerinden veya gmail gibi servislerden sağlanabiliyor. Bu sebeple yeni e-posta açmak istemeyebilirsiniz.

Bu durumda önerilmese de e-posta olmadan yeni hesap oluşturabilirsiniz. Ana hesap değilse, misafir kullanıcısıysa e-postasız hesap işinize yarayacaktır. Windoows 10’da yeni kullanıcı hesabı oluşturmak oldukça basit birkaç işlem ile yapılabiliyor. Dielrseniz hemen aşağıdan detaylı olarak hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. “E-postalı veya E-posta (E-Mail) olmadan” hangi seçeneği istiyorsanız o başlık altındaki adımları uygulayabilirsiniz.

Windows 10 Yeni Kullanıcı Oluşturma (E-Postalı)

Windows 10 Yeni Kullanıcı Oluşturma (E-Postalı)
 • İlk olarak Başlat+R tuşlarına aynı anda basın.
 • Çıkan ekrana netplwiz komutunu girin ve tamam‘a tıklayın.
 • E-posta adresinizi girin ve son’a tıklayın.
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın veya başlat menüsünden yeni e-posta adresiniz ile yeni hesaba geçiş yapın.
İlgili İçerik  Facebook Hesabı Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır

Windows 10 Yeni Kullanıcı Oluşturma (E-Postasız)

Windows 10 Yeni Kullanıcı Oluşturma (E-Postasız)
 • Başlat+R tuşuna aynı anda basın.
 • Çıkan ekrana netplwiz komutunu girin ve tamam diyerek devam edin.
 • Ekle tuşuna tıklayın.
 • En altta bulunan “Microsoft hesabı olmadan oturum aç” butonuna tıklayın.
 • Yerel Hesap seçeneğine tıklayın.
 • Bilgileri istediğiniz şekilde doldurun ve devam edin.
 • Son butonuna tıklayıp pencereyi kapatın.

İşte işlemler bu kadar basit. Bu işlemlerden sonra başlata basarak profil görseline tıklayabilir, ardından yeni hesba geçiş yapabilirsiniz. Ya da bilgisayarınızın en iyi şekilde çalışması için yeniden başlatabilir ve ardından o hesaba geçiş yapabilirsiniz. Dilerseniz aklınıza takılan soruları sayfanın en altında bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın