Wild Rift Sistem Gereksinimleri (LoL Mobil)

Leaguegue of Legends'ın mobil oyunu Wild Rift'in sistem gereksinimlerini detaylı olarak hazırladık. Gelin Wild Rift hangi sistemlerde oynanır bakalım...
 Wild Rift Sistem Gereksinimleri (LoL Mobil)

League of Legends oyunu ile büyük bir başarı yakakayan Riot Games‘in 10. yıl etkinlikleri kapsamında duyurduğu League of Legends mobil versiyonu Wild Rift, önümüzdeki zamanlarda ülkemiz için yayınlanacak. Şuanda Brezilya için yayınlanan ve milyonlarca kişi tarafından oynanan Wild Rift‘in sistem gereksinimlerine gelin hep birlikte bakalım…

Bildiğiniz gibi Riot Games’in geçtiğimiz zamanlarda duyurduğu Teamfight Tactics (TFT) mobil versiyonu, 32 bit telefonlarda çalışmıyordu ve bu sebeple bir çok oyuncuyu da hayal kırıklığına uğratmıştı. TFT oyunu 64 bit çip kullanan telefonlarda rahatlıkla oynanabilirken, 32 bit telefonlar için oyun desteklenmiyordu.

Fakat bu sefer bu olmayacak gibi görünüyor. League of Legends: Wild Rift’in orjinal web sitesi üzerinden yayınlanan bir makaleye göre Riot Games, bu oyunu 32 bit cihazlara uyarlamak için çalışıyor. Yani bu oyunun ilk olarak 32 bit çip kullanan telefonlar için çıkış yapacağı belirtiliyor. Bu da TFT oynayamayan oyuncular için oldukça sevindirici bir haber.

Diğer bir yandan League of Legends’ın resmi web sitesindeki bilgilere göre Wild Rift oynamanız için çok iyi bir sisteme de ihtiyacınız yok. Giriş ve orta segment telefonlarda bile çalışabilecek hale getirilen Wild Rift, Riot Games açıklamalarına göre 1,5 GB RAM‘li cihazlarda çalışabilecek. Ayrıca oyunun çalışabilmesi için gerekli olan minimum işlemci modeli olarak Qualcomm Snapdragon 410 gösteriliyor. Riot Games’in açıklamasına göre bu bilgiler, 2020 Mayıs arasında test edilip ona göre yazılmış.

İlgili İçerik  Riot Games, 5v5 FPS Oyunu Valorant'ı Duyurdu

Dilerseniz aşağıdan oyunun sistem gereksinimlerine, oynanış videosuna ve Wild Rift şampiyonlarına göz atabilirsiniz.

LoL: Wild Rift Sistem Gereksinimleri

Wild Rift Sistem Gereksinimleri (LoL Mobil)
  • RAM: 1,5 GB
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 410 veya üstü
  • GPU: Adreno 306 veya üstü
  • iOS: En az iPhone 6 veya üstü

Wild Rift Karakterleri

Wild Rift Sistem Gereksinimleri (LoL Mobil)

League of Legends’ın mobil oyunu Wild Rift’in karakterlerine bakacak olursak, PC’de olan bir çok karakter oyunda bulunuyor. İlk etapta 40 LoL karakteri ile çıkış yapacak olan Wild Rift, sonradan yapılacak olan güncellemeler ile diğer şampiyonlara da kavuşacak. Bilgisayarda en çok oynanan karakterlerden olan Darius, Draven, Jinx, Lux, Master Yi, Miss Fortune, Zed, Fizz gibi pek çok karakter ile çıkış yapacak olan Wild Rift, bizlere bunun gibi 40 karakteri oynama şansı tanıyacak.

Dilerseniz League of Legends: Wild Rift Karakterleri başlıklı makalemize giderek 40 şampiyonun tümüne göz atabilirsiniz.

Wild Rift Oynanış Videosu

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın