WiFi Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

 WiFi Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bazen WiFi şifrelerinizi istemediğiniz kişilere vermiş olabilir ve değiştirmek isteyebilirsiniz. Veya internetiniz yavaşladıysa WiFi şifrenizi yenilemek işe yarayabilir. Bu makalemizde sizler WiFi şifresi nasıl değiştirilir onu anlatacağız.


İlginizi Çekebilir: Tüm İnternet ve Google Geçmişi Nasıl Silinir?

Günümüzde bir çok cihaz ile artık kablolu bağlantıdan çok WiFi teknolojisi ile uzaktan bağlantılar sağlayabiliyoruz. WiFi kullanmamız için gereken şifreler, başkasının eline geçtiğinde internet kullanımı artabiliyor ve yavaşlık söz konusu olabiliyor. Çoğunlukla bu tür durumlarda şifrenizi değiştirmek istemiş olabilirsiniz. WiFi şifrenizi değiştirmek için dilerseniz mobil cihazınızla, ya da bilgisayarınızla bu işlemi yapabiliyorsunuz.

Eğer WiFi şifrenizi hiç bilmiyorsanız/unuttuysanız modeminizdeki “LAN” kablosunu bilgisayarınıza bağlamanız ve işlemleri öyle uygulamanız gerekiyor. Fakat WiFi şifrenizi biliyorsanız herhangi bir cihazınızdan WiFi’a bağlanarak bu işlemleri uygulayabilirsiniz.

Sizler için hemen aşağıda detaylıca WiFi şifrenizi nasıl değiştireceğinizi adım adım anlatıyoruz. Adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

WiFi Şifresi Değiştirme


WiFi Şifresi Değiştirme

WiFi şifrenizi değiştirebilmek için ilk adım olarak tarayıcınızın adres çubuğuna “192.168.1.1” yazarak girin. Eğer bunu kabul etmezse “192.168.2.1” yazın. Bu adresler modemden modeme farklılık gösterebiliyor. Eğer kabul ederse karşınıza kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir. Bu ekranda sizden istenen şifre modeminizin arayüz şifresidir.

İlgili İçerik  Microsoft, Windows 7'yi Kaldırın Çağrısı Yaptı

Kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına “admin” yazarak giriş yapın. Eğer giriş yapamıyorsanız aşağıda listelediğimiz kullanıcı adı ve şifreleri tek tek deneyin.

  • Kullanıcı adı: “admin” – Şifre: “admin”
  • Kullanıcı adı: “admin” – Şifre: “ttnet”
  • Kullanıcı adı: “ttnet” – Şifre: “ttnet”
  • Kullanıcı adı: “admin” – Şifre: “superonline”

Şifrenizi doğru bulduktan sonra karşınıza çıkan ekranda sol menüden “Wireless” veya “Kablosuz” butonuna tıklayın. Daha sonra “Ayarlar” veya “Settings” tıklayın. Hemen karşınıza şifre ekranı gelecektir. Bu ekrandan şifrenizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

İşte işlemler bu kadar basit, eğer kafanıza takılan bir şey olursa yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın