WhatsApp Son Görülme ve Çevrimiçi Bilgisi Kaldırıldı Mı?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp'da son görülme ve çevrimiçi bilgisi kaldırıldı mı? WhatsApp Çöktü Mü?
 WhatsApp Son Görülme ve Çevrimiçi Bilgisi Kaldırıldı Mı?

Dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, yine bir son dakika haberiyle karşımızda. Mesajlaşma ekranında son durum bilgisi ve çevrim içi gibi bilgileri göremeyen kullanıcılar, dakikalar içerisinde binlerce şikayet kaydı oluşturdu. Kullanıcılar, WhatsApp Çöktü Mü?, Son görülme özelliği kaldırıldı mı?, Çevrimiçi bilgisi neden yok oldu? gibi sorguları binlerce kez aradı.

Günlük milyonlarca, hatta yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, bildiğiniz gibi bazen çökme sıkıntılarıyla karşılaşabiliyor. Oluşturulan şikayet raporlarına göre WhatsApp, son görülme ve çevrimiçi bilgisini kaldırmamış gibi görünüyor. Down Detector isimli gözlem bilgisi sitesi, geçtiğimiz dakikalarda binlerce çökme sorunu bildirimi kaydetti.

Bu şikayetleren çoğunluğu da “çevrimiçi bilgisi” ve “son görülme bilgisi” kapalı olduğundan dolayı yapıldı. Bu bilgilerin kapandığını fark eden kullanıcılar, dakikalar içerisinde Down Detector‘de binlerce rapor oluşturdu. Şikayetlerin büyük bir kısmı çevrimiçi bilgisi ve son görülme bilgisi için yapılırken, bazı kişiler de WhatsApp’a erişim sağlayamadığını bildirdi.

İlgili İçerik  Greyhound, Sinemalarda Değil İnternette Yayınlanacak

WhatsaApp Sunucuları Çöktü

WhatsApp Son Görülme ve Çevrimiçi Bilgisi Kaldırıldı Mı

WhatsApp uygulaması ile ilgili güncel bilgiler ve gelişmeler paylaşan WABetaInfo, Whatsapp sunucularında sorun yaşandığını ve bu sebeple son görülme ve çevrimiçi bilgisinin görülmediğini belirtiyor. Ayrıca WABetaInfo, bu bilgiler görünsün diye WhatsApp’ı silip tekrar yükleyen kişilere bunu yapmamaları gerektiğini aktarıyor.

Açıklamalara göre sorun, yukarıda da belirttiğimiz gibi WhatsApp sunucularında yaşanan teknik sorundan kaynaklanıyor. Sunucularda yaşanan problem sebebiyle tüm kullanıcıların gizlilik ayarları “hiç kimse” olarak güncelleniyor. Bu sebeple son görülme ve yazıyor bilgisi gözükmüyor. Ayrıca şuan ayarlardan gizlilik bölümüne giren kullanıcılar da problemle karşılaşıyor.

WhatsApp’ın önümüzdeki saatlerde bu sorunu aşarak düzelmesi bekleniyor.

Güncelleme: Sorun Düzeltildi

(Güncelleme: 23:00 – 19.06.2020) WhatsApp sunucularındaki sorun düzeltilerek ilgili hatalar giderildi. Son görülme ve çevrim içi bilgileri yeniden görüntülenebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın