WhatsApp, Para Gönderme Özelliğini Yayınladı

Dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, merakla beklenen para gönderme özelliğini yayınladı.
 WhatsApp, Para Gönderme Özelliğini Yayınladı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook‘un bünyesinde bulunan ve devasa bir kullanıcı kitlesine sahip olan mobil mesajlaşma platformu WhatsApp, milyonlarca kişinin merakla beklediği “P2P” yani “kişiden kişiye para gönderme” özelliğini bugün Brezilya’da yayınladı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde haberimizde aktardığımız gibi WhatsApp, uzun bir süredir kişiden kişiye para gönderme sistemi için çalışıyor. Aynı zamanda WhatsApp’ın gelir kapısı olacak olan kişiden kşiye para aktarma özelliği, dilediğiniz kişiye basit bir şekilde para göndermenizi sağlayacak.

WhatsApp üzerinden para aktarımı yapmak için tek yapmanız gereken şey ise kredi kartınızı hesabınıza tanımlamak olacak. WhatsApp, kişiden kişiye para transferi özelliğini sunacağı ülkelerde özel bankalar ile anlaşacak. Bu sayede kredi ve banka kartlarınız WhatsApp’a kolaylıkla tanımlanabiliyor. Siz istediğiniz kişiye para gönderdiğinizde, kişi WhatsApp’a kayıtlı kartına gönderdiğiniz parayı aktarabiliyor.

WhatsApp, Para Gönderme Özelliğini Yayınladı

Görselden de gördüğünüz üzere şuanda Brezilya’da yayınlanan kişide kişiye para aktarabilme özelliğinin ilerleyen dönemlerde diğer ülkelere ve ülkemize de geleceği söyleniyor. Kullanıcıların merakla beklediği özelliklerden biri olan P2P özelliği sayesinde tüm dünyadan anında para transferi gerçekleştirilebiliyor.

İlgili İçerik  Facebook, WhatsApp ve Messenger'ı Birleştiriyor

Kullanıcılar için tamamen ücretsiz olarak yayınlanan para transferi özelliği, küçük işletmeler için uygun fiyatlar ile çalışacak. Yani WhatsApp para transferi özelliği küçük işletmeler için de büyük bir kolaylık sağlayacak. Bu sayede WhatsApp da işletmelerden alınan komisyon ile gelir kaynağı oluşturmuş olacak. Para göndermek için mesaj ekranında dilediğiniz kişiye göndereceğiniz miktarı seçecek ve parayı gönderebileceksiniz. Onay sırasında ise PIN kodu veya parmak izi kontrolüyle parayı göndermeyi onaylayacaksınız. Yani işlemler oldukça basit.

İlerleyen günlerde WhatsApp’ın eşler arası ödeme sistemi hakkında gelişmeleri göreceğiz. Şuanda bu hizmet sadece Brezilya’da olsa da, ilerleyen yıllarda belki ülkemizde de görebiliriz. Güncel teknoloji haberleri ve konu hakkındaki gelişmeleri takip etmek için “kitle.net” web sitemize ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın