WhatsApp Kullanıcılara Kredi Vermek İçin Çalışıyor

 WhatsApp Kullanıcılara Kredi Vermek İçin Çalışıyor

Dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma platformu WhatsApp, Hindistan’da kullanıcılarına kredi verilebilecek olan özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.


İlginizi Çekebilir: Facebook, Hintli Operatöre 5,7 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Mobil platformlarda en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan ve sadece Androidde 5 milyardan fazla indirilmesi bulunan WhatsApp, içerisinde herhangi bir gelir modeli bulundurmuyor. Yani 2014 yılında WhatsApp’ı satın alan Facebook, o günden beri WhatsApp üzerinden herhangi bir gelir elde etmedi. Fakat uygulama için oldukça yüksek miktarlar harcandı.

Bu sebeple Facebook, WhatsApp için bir gelir modeli aramaya başladı. Bu gelir modellerinden en çok ilgi çekeni ise Hindistana yönelik olarak atılan adımlar oldu. En büyük kullanıcı kitlesi 400 milyon kullanıcı ile Hindistan’da bulunan WhatsApp, bu sebeple ülkeye yönelik bir çok adım atıyor. Geçtiğimiz zamanlarda Hindistan’ın en büyük operatörüne 5,7 milyar dolarlık yatırım yapan Facebook, WhatsApp’ın ülkede oldukça aktif kullanılması için çalışıyor.

İlgili İçerik  Ampulden Ortam Dinleme: Lamphone Tekniği

Daha önce ülke içerisinde bir çok işletmede WhatsApp ile ödeme yapılması için çalışan Facebook, kredi kartları yerine WhatsApp’ın dijital kredi kartı olarak kullanılmasından yanaydı. Şimdi ortaya çıkan bilgilere göre ise WhatsApp’ın Hindistanda kredi vermeye hazırlandığı ortaya çıktı. Hindistandaki kullanıcılarına kredi vermek için çalışan sosyal medya devi Facebook, bunun için Hintli bankalar ile anlaşacak.

Ayrıca Facebook‘un Hindistan yetkilisi Ajit Mohan‘ın açıklamalarına göre Hindistan’da, WhatsApp’ın ödeme özelliğini aktif olarak kullanan 1 milyon kullanıcı bulunuyor. Yani sosyal medya devi Facebook, dünya çapında bir çok farklı girişime imza atarak kendi alanında zirvede kalmayı sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın