WhatsApp Karanlık Mod Özeliği Geldi – Nasıl Açılır?

 WhatsApp Karanlık Mod Özeliği Geldi – Nasıl Açılır?

Dünyanın en çok kullanılan ve 5 milyardan fazla indirme sayısı bulunan WhatsApp, merakla beklenen karanlık modunu platforma ekledi. WhatsApp, eklediği karanlık mod özelliğini YouTube‘da yayınladığı bir video ile duyurdu.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp’da İlk Mesaja Nasıl Çıkılır (WP İlk Mesaj Görme)

Son zamanlarda artan karanlık mod kullanımı bir çok uygulama için vazgeçilmez bir özellik haline geldi. Android, neredeyse tüm uygulamalarda kullanılabilen karanlık mod özelliği sunarken, bir çok uygulamada bu mod maalesef kullanılamıyor. Karanlık modun kullanılamadığı bir uygulama ise WhatsApp’dı.

Milyonlarca kişinin merakla beklediği WhatsApp Karanlık Mod Özelliği, geçtiğimiz saatlerde WhatsApp tarafından duyuruldu. Sadece Google Play Store’da bile 5 Milyar’dan fazla idirme sayısı bulunan WhatsApp, karanlık mod özelliğini “Sonunda. WhatsApp’da Karanlık Mod” başlığıyla YouTube’da video yayınlayarak duyurdu.

İlgili İçerik  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme ve İndirme

WhatsApp’da karanlık mod seçeneğini kullanmak için hemen AppStore veya Google Play Store üzerinden WhatsApp uygulamasını güncelleyebilir, ardından aşağıdaki adımları takip ederek karanlık modu aktif edebilirsiniz.

WhatsApp’ın YouTube üzerinden yayınladığı duyuru videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sonunda. WhatsApp’da Karanlık Mod

WhatsApp, yayınladığı bu tanıtım videosunda “Ekran parlaklığı düşürüldü, parlamayı azalttı, kontrast ve okunabilirliği arttıran özel gri tonu arkaplan rengi ve kirli beyaz yazı rengi kullanıldı.” açıklamasını yaptı.

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır

WhatsApp Yeni Güncelleme ile Reklam Yayınlayacak
  1. WhatsApp yygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşedeki 3 nokta işaretinden Ayarlar’a gidin.
  3. Sohbetler seçeneğini tıklayın.
  4. Sonrasında “Tema”yı seçin.
  5. Karanlık Modu etkinleştirin.

Bir önceki yazımız olan 5.000 Twitter Çalışanına Coronavirüs Uyarısı: Evden Çalışın başlıklı makalemizde Corona, Corona Virüsü ve Coronavirus hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın