WhatsApp İlk Mesaja Nasıl Gidilir (WP İlk Mesaj Görme)

 WhatsApp İlk Mesaja Nasıl Gidilir (WP İlk Mesaj Görme)

WhatsApp‘da çok uzun mesajlaşmaları bulunan kişiler çoğu zaman ilk mesaja gitmek istemiştir. Fakat mesaj sayısı 10 bin, hatta 100 binleri geçen kişiler ilk mesaja gitmek için uzun uğraşlar vererek sayfayı yukarıya kaydırsa da o mesaja ulaşamayacaktır. Bu yazımızda sizler için “WhatsApp’da ilk mesaja 2 dakika içerisinde nasıl ulaşacağınızı” detaylı olarak anlatıyoruz.


WhatsApp’da bir kişiyle ilk mesajlaşmalarınızı görmek için sayfayı yukarıya kaydırmanıza kesinlikle gerek yok. Bu işlemi yaptığınızda saatlerce uğraşmanız, ve sonucunda vazgeçmeniz muhtemel olur. Bazen de telefondan kaynaklı problemler yüzünden zaman harcayıp yukarıya kaydırdığınız konuşmaları en sonuna geri atabilir. Bu yüzden bu yazımızdaki işlemleri yaparak ilk mesajları kolaylıkla görebilirsiniz.

Bu işlemleri yapmanız herhangi bir program kullanmanız gerekmez, fakat bilgisayarınız varsa tüm mesajları rahatlıkla okuyabilir, dilediğiniz tarihin mesajlarına gidebilirsiniz. (İlk mesaja gitmeniz için tarih girmeniz gerekmez.)


WhatsApp’da İlk Mesaja Nasıl Çıkarım?

Bu bölümdeki işlemleri doğru olarak yaptığınızda ilk mesaja kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu yolla mesajlarınızı da yedekleyebilirsiniz. Gelin WP’de ilk mesajı görmeyi detaylıca anlatalım.

 1. WhatsApp uygulamanızı açın.
 2. İlk mesaja gitmek istediğiniz kişi ile olan konuşmalarınıza girin.
 3. Sağ üst bölgeden 3 nokta işaretini tıklatın.
 4. Sohbeti dışa aktar tuşuna tıklayın.
 5. Dilerseniz medyalı olarak seçin fakat biz medyasız olarak öneriyoruz. Hem daha kısa sürer hem de ilk mesaja basitçe ulaşırsınız. Medyalı aktarma butonu yedekleme için kullanılabilir.
 6. Daha sonra çıkan pencereden “Gmail” uygulamasını seçin.
 7. Gönderen ve alıcı e-postası kısmına kendi e-posta adresinizi girin. Aynı olabilir fark etmez.
 8. Daha sonra maili gönderme butonuna tıklayın.
 9. Bilgisayarınızdan mail hesabınıza gmail.com üzerinden giriş yapın.
 10. “X Kişisi ile WhatsApp Sohbeti” şeklinde çıkacaktır, ona tıklayın ve dosyaları indirin.
 11. İlk mesajınız hemen görünecektir. Tüm mesajları bu dosyadan kolaylıkla okuyabilirsiniz.
İlgili İçerik  Çin'de 5G Teknolojisi Resmen Kullanıma Sunuldu!

Konu hakkında merak ettiğiniz daha fazla şey varsa hemen sayfanın altındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Not: Eğer gelen E-Posta hesabınızda görünmüyorsa, alıcı ve gönderici e-postasını farklı seçim yapın. Ayrıca e-posta hesabınızda spam kutusunu da kontrol etmelisiniz. Bazen e-postanın gelmesi birkaç dakika sürebilir.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın