Connect with us


Dijital Haberler

WhatsApp, Her Sohbete Ayrı Duvar Kağıdı Koyma Özelliği Getiriyor

Mesajlaşma platformu WhatsApp, milyonlarca kullanıcının bir süredir beklediği “her sohbette başka duvar kağıdı” özelliğini önümüzdeki güncellemede yayınlayacak.

Zaman:

Tarih:

WhatsApp, Her Sohbete Ayrı Duvar Kağıdı Koyma Özelliği Getiriyor Mesajlaşma platformu WhatsApp, milyonlarca kullanıcının bir süredir beklediği "her sohbette başka duvar kağıdı" özelliğini önümüzdeki güncellemede yayınlayacak.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook‘un bünyesinde bulunan WhatsApp, günümüzde dünya çapında yüz milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Toplam kullanıcı sayısı milyarları aşan WhatsApp, bünyesindeki kullanıcıları tutabilmek ve rakiplerine yeni kalabilmek için kullanıcılarına birçok yeni özelliği sunmaya devam ediyor.

Her geçen gün bizlere bambaşka özellikler sunan WhatsApp, tamamen ücretsiz olmasının yanında özellikleriyle de büyük bir dikkat çekiyor. Kullanıcıların istediği pek çok özelliği platforma getiren WhatsApp, şimdi de oldukça beklenen yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bildiğiniz gibi mesajlaşma platformu WhatsApp üzerinde dilediğiniz fotoğrafı arka plan fotoğrafı olarak ayarlayabiliyor ve mesajlaşırken o arka planı görüyorsunuz.

Fakat önceki güncellemelere göre bu arka plan fotoğrafı her mesajlaşmada aynı olarak görünüyor ve siz istediğiniz mesajlaşma için istediğiniz fotoğrafı kullanamıyordunuz. İşte bu durum artık değişiyor. WhatsApp, her mesajlaşmada dilediğiniz arka plan görselini kullanabileceğiniz yeni bir güncelleme üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şuanda bu güncelleme için Android‘de 2.20.200.6 numaralı bir beta sürüm yayınlayan, iOS‘ta ise 2.20.90.21 sürümlü bir beta yayınlayan WhatsApp’ın, bu özelliği yeni güncellemede yayınlayacağı WABetaInfo tarafından sızdırıldı.

Benzer içerik:  Activision, 10 Bin Kişiye Call of Duty: Black Ops Cold War Beta Key Dağıtacak
WhatsApp, Her Sohbete Ayrı Duvar Kağıdı Koyma Özelliği Getiriyor Mesajlaşma platformu WhatsApp, milyonlarca kullanıcının bir süredir beklediği "her sohbette başka duvar kağıdı" özelliğini önümüzdeki güncellemede yayınlayacak.

Hemen yukarıdan da görebileceğiniz gibi WABetaInfo web sitesinde paylaşılan yeni WhatsApp güncellemesinde arka plan değiştirmek istediğinizde, yalnızca 1 sohbette mi yoksa tüm WhatsApp’ta mı kullanmak istediğinizi soracak. Böylelikle dilediğiniz sohbetin arka planını dilediğiniz şekilde değiştirebileceksiniz. Bir sohbette arka plan resmi kullanıp diğer sohbette dilerseniz kullanmayabilecek, veya farklı bir arka plan görseli seçebileceksiniz.

Şuan ki arka plan görseli ayarlama özelliğinin, geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak olan yeni özellik, oldukça basit bir şekilde kullanılacak. Arka plan görseli koymak istediğiniz sohbete girecek ve ardından 3 nokta işaretine tıklayarak buradan ayarlama yapabileceksiniz. Eğer seçtiğiniz görseli sadece o mesajlaşma ekranında kullanmak istiyorsanız da “X Mesajlaşmasında Kullan” seçeneğine tıklayabileceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir