WhatsApp, Görüntülü Grup Görüşmesi Limitini 8’e Yükseltiyor

 WhatsApp, Görüntülü Grup Görüşmesi Limitini 8’e Yükseltiyor

Dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplarda sesli ve görüntülü konuşma özelliğinde kişi limitini 4‘den 8‘e yükseltiyor.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp İlk Mesaja Nasıl Çıkılır? (Kolay Yöntem)

2014 yılında WhatsApp’ı tam 19 milyar dolara satın alan Facebook, platforma bir çok yeni özellik katarak mobil mesajlaşma uygulamalarında zirvede tutmayı başardı. Sadece Android platformlarda 5 milyardan fazla indirme sayısı bulunan dev uygulama üzerinde, coronavirüs günlerinde insanlara çok yarayacak bir güncelleme için çalışılıyor.

Bildiğiniz gibi corona virüsü sebebiyle evinde kalan insanlar, Zoom gibi platformlara akın ederek toplantı görüşmelerini oradan yapıyor. WhatsApp’da bulunan grup toplantısı özelliği ise 4 kişilik limiti yüzünden pek de tercih edilmiyor. Bu konuda adımlar atan Facebook, uygulamanın kullanımını arttırmak ve kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla limiti arttırıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Facebook, 4 kişilik limitin 8 kişiye çıkarılacağını duyurdu. Şuan üzerinde çalışılan yeni güncellemeye göre WhatsApp, 8 kişilik grup toplantısı özelliğine önümüzdeki zamanlarda kavuşacak. Bildiğiniz gibi daha önce de olduğu gibi WhatsApp’da bir grup oluşturduğunuzda görüntülü sohbet veya sesli sohbet başlatabiliyorsunuz. Fakat bu toplantılara daha önce 4 kişi katılabilirken, önümüzdeki zamanlarda bu sınır 8’e çıkarılacak.

İlgili İçerik  Facebook'un Yapay Zeka Yöneticisi Elon Musk'a Ateş Püskürdü

Facebook, bu adımı corona virüsü günlerinde toplantıların WhatsApp üzerinden yapılması ve uygulamanın kullanımının arttırılmasını amaçlayarak atmış olabilir. Fakat 8 kişi yine de pek yeterli değil. Özellikle bazı şirketler ve okullar, kişi limitinin çok yüksek olması sebebiyle Zoom’u tercih ediyor.

Zoom uygulaması, 100 kişilik limiti ile oldukça çok tercih ediliyor. Ayrıca bu özellik ücretsiz olarak sunuluyor ve sınırsız görüşme hakkına sahip oluyorsunuz. Yani WhatsApp’ın attığı bu adımla Zoom’a rakip olacağını söyleyemeyiz fakat kullanıcılara pek çok yararı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Huawei Watch GT2, Kandaki Oksijen Seviyesini Ölçebilecek başlıklı makalemizde Akıllı Saat, Huawei ve Huawei Watch hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın