WhatsApp, 2 Milyar Kullanıcı Sayısını Aştı

 WhatsApp, 2 Milyar Kullanıcı Sayısını Aştı

Facebook‘un 2012 yılında 19 milyar dolara satın aldığı mesajlaşma platformu WhatsApp‘ın kullanıcı sayısı açıklandı. Açıklamalara göre uygulama anlık olarak 2 milyar kullanıcı sayısını aştı.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp’ın Yeni Gelir Modeli (Para Gönderme Sistemi)

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook tarafından 2012 yılında satın alınan mobil mesajlaşma platformu WhatsApp, 2012 yılından bu yana yüksek oranda büyüme katetti. We Are Social 2020 Digital tarafından açıklanan rakamlara göre WhatsApp uygulaması anlık olarak 2 milyar kullanıcı sayısını aştı.

WhatsApp, geçtiğimiz zamanlarda da Android platformların mağazası olan Google Play Store’da toplam 5 milyar indirmeyi aşarak rekor kırmıştı. WhatsApp, ulaştığı aylık 2 milyar kullanıcı sayısı ile birlikte Facebook’tan sonra en büyük 2. sosyal ağ (mesajlaşma platformu) olmayı başardı.

Ayrıca platform, 2012 yılında Facebook tarafından satın alındığından sonra neredeyse hiç gelir sağlamadı. Çünkü Facebook, WhatsApp’ı satın aldığında platformun tek geliri olan “yıllık 0.99 dolar ödeme”yi kaldırdı ve tamamen ücretsiz hale getirdi. Platformda reklam da olmaması tamamen gelirsiz bir uygulamaya dönmesini sağladı. WhatsApp’ın “reklamsız uygulama” sözünü bozmak istemeyen Facebook, bu sebeple platform da reklam da yayınlamadı. Fakat Facebook, WhatsApp üzerinden gelir elde edebilmek için bambaşka projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor…

İlgili İçerik  TikTok'un 1 Yıldızlı 5 Milyon Yorumu Mağazadan Silindi

İlgili Haber: WhatsApp’ın Yeni Para Kazanma Modeli

WhatsApp'dan Yılbaşı Rekoru Geldi

WhatsApp, son zamanlarda Jeff Bezos’un hacklenmesi ile ilgili bir çok sorunla karşılaşsa ve sistemin güvensiz olduğu söylense de şuanda dünya üzerindeki en güvenli mesajlaşma uygulamalarından birisi diyebiliriz. Çünkü WhatsApp, uçtan uca şifrelemeli bir şekilde işliyor ve bu sebeple platformun hacklenmesi çok zor bir hal alıyor. Hatta Facebook üst yöneticilerinin açıklamalarına göre WhatsApp’ın hacklenmesi imkansız.

İlgili Haber: Facebook, WhatsApp Hacklenmesi Konusunda Apple’ı Suçladı

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın