watchOS 7 Tanıtıldı: İşte Tüm Özellikleri

Apple, dün başlattığı WWDC 2020 etkinlikleri kapsamında watchOS 7'yi de tanıttı. Gelin watchOS 7 tüm özelliklerine ve detaylarına birlikte göz atalım...
 watchOS 7 Tanıtıldı: İşte Tüm Özellikleri

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, 22-26 Haziran tarihleri arasında yapacağı ve dün başlattığı WWDC 2020 etkinliklerinde watchOS 7‘yi de tanıttı. Apple Watch kullanıcılarını sevindirecek olan pek çok özellik de WWDC 2020 etkinliğinde tanıtıldı. Gelin hep birlikte watchOS 7 ile birlikte gelecek olan yeniliklere ve tüm özelliklere bir göz atalım…

Apple watchOS 7 sürümü ile birlikte gelen yeni özellikler arasında coronavirüse özel bazı yenilikler bulunuyor. watchOS 7 ile birlikte Apple Akıllı Saatiniz sizleri el yıkamanız için düzenli olarak uyaracak. Bu sayede düzenli olarak el yıkama alışkanlığının edinilmesi amaçlanıyor. Ayrıca açıklamalara göre Apple Watch, elinizi yıkadığınızı otomatik olarak tespit edebilecek. Siz elinizi yıkarken, ne kadar elinizi yıkamanız gerektiği de size söylenecek. Eğer az yıkarsanız Apple Watch size bildirim gönderecek.

Ayrıca Apple Akıllı Saat kullanıcıları için uyku takibi uygulaması da geliştiriliyor. Bu uygulama ile birlikte Apple Watch kullanıcıları uyku planlama ve uyku takibi de yapabilecek. Ayrıca aynı şekilde çeşitli spor dalları için Apple Watch’ınız rahatlıkla kullanılabilecek. Yeni Fitness uygulaması içerisinde çeşitli sporlar tanımlanabilecek.

İlgili İçerik  Ubisoft, Apple ve Google'a Dava Açtı
watchOS 7 Tanıtıldı: İşte Tüm Özellikleri

Diğer bir yandan watchOS 7 ile birlikte gelecek olan yenilikler arasında Bisiklet yolu tarifi de bulunuyor. Bildiğiniz gibi dün tanıtılan iOS 14 ile birlikte Apple Haritalar‘a bisiklet yolu desteği de geldi. Telefonunuza bağlayabildiğiniz Apple Watch akıllı saatiniz ile artık haritalardan bisiklet yolu bilgisi alabileceksiniz.

Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte Apple Watch kol saatlerinizin ekranını dilediğiniz gibi özelleştirme şansınız bulunuyor. Bu da watchOS 7’de en çok ilgi çeken geliştirmelerden biri oldu. Dilerseniz iOS 14 Tüm ÖzellikleritvOS 14 Tüm Özellikleri başlıklı makalelerimize de göz atabilir, diğer Apple geliştirmelerini görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın