Walmart, Salgın Sebebiyle Kasiyersiz Alışveriş Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en büyük perakende market zincirlerinden olan Walmart, corona virüsü sebebiyle kasiyersiz mağaza konsepti üzerinde çalışıyor.
 Walmart, Salgın Sebebiyle Kasiyersiz Alışveriş Sistemi Üzerinde Çalışıyor

1962 yılında kurulan Amerika Birleşik Devletleri merkezli dünyanın en büyük perakende market zinciri olan Walmart, corona virüsü sebebiyle gelen sosyal mesafe kurallarından sonra önemli bir hamle üzerinde çalışıyor. Uzun zamandır konuşulan “kasiyersiz mağaza” konsepti, Walmart’ın bu hamlesi ile gerçekleşebilir.

Bildiğiniz gibi dünyanın en değerli şirketi olan Amazon‘un kasiyersiz mağaza konsepti bulunuyor. Bu konsepti uzun bir süre test eden Amazon, Amazon Go isimli kasiyersiz mağazaları ile bunu başarmıştı. Fakat Walmart’a baktığımızda devasa bir perakende zinciri karşımıza çıkıyor. Daha önce bu konuda Microsoft ile anlaşarak kasiyersiz mağaza konseptini gerçekleştirmek isteyen Walmart, bu konuda başarılı olamamıştı.

Corona virüsünün de tüm dünyayı etkisi altına almasından sonra Walmart, bu konuda tekrar çalışmaya başladı. Ortaya çıkan haberlere göre Walmart, bu yeni sistem ile insanların en az temas ve iletişim ile, ve en hızlı şekilde alışverişlerini bitirip mağazadan ayrılmalarını planlıyor. Fakat Walmart her ne kadar böyle düşünse de, binlerce, hatta yüz binlerce kasiyeri olan bir perakende zinciri için bu oldukça zor olabilir.

İlgili İçerik  Netflix, Dark Dizisi İçin Özel Bir Web Sitesi Tasarladı
Walmart, Kasiyersiz Alışveriş Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük perakende market zinciri olan Walmart’ın elbette çok sayıda kasiyeri bulunuyor. Paylaşılan çalışan sayısı verisine göre Walmart’ta toplam 2,2 milyondan fazla kişi çalışıyor. Bu da kasiyersiz mağaza konsepti ile bir çok kişinin işsiz kalacağı anlamına geliyor. Bir çok uzman konu hakkında büyük bir kuşku duyuyor.

Konu hakkında geniş bir bilgi şuan için bulunmasa da, Walamrt eninde sonunda kasiyersiz mağaza konseptini getirecek gibi görünüyor. 26 mağazaya sahip olan kasiyersiz mağaza konseptli Amazon GO, her geçen gün zincirini genişleterek yeni mağazalar açıyor. Bu da Walmart için büyük bir rakip olabileceği anlamına geliyor. Gelişmeleri ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz, takipte kalın…

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın