Connect with us


Otomobil Haberleri

Volvo, Aniden Durma Sorunu Sebebiyle Elektrikli Otomobillerini Geri Topluyor

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volvo’nun bünyesinde üretilen Polestar 2 model elektrikli araçlar, aniden durmaları sebebiyle tamamen geri toplanacak.

Zaman:

Tarih:

Volvo, Aniden Durma Sorunu Sebebiyle Elektrikli Otomobillerini Geri Topluyor Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volvo'nun bünyesinde üretilen Polestar 2 model elektrikli araçlar, aniden durmaları sebebiyle tamamen geri toplanacak.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan ve genellikle sağlam otomobil modelleriyle tanınan ünlü otomobil üreticisi Volvo, Çinli otomobil üreticisi Geely ile birlikte ürettiği Polestar 2 model yeni elektrikli otomobil modellerinin tamamını geri toplatma kararı aldı. Bunun sebebi ise, otomobil devlerinin ürettiği Polestar 2 modelinin, ani bir şekilde durması.

Bildiğiniz gibi son yıllarda elektrikli otomobil pazarı çok büyük bir yükseliş yaşıyor ve neredeyse tüm dünyada elektrikli otomobiller yaygınlaşmaya başlıyor. Elektrikli otomobillerin de benzinli otomobiller kadar performans verebilmesi, hatta bunun bile üzerine çıkması(bkz: tesla model s plaid) tüm dünyadaki tüketicilerin büyük bir ilgisini çekti.

Hem daha tasarruflu olması sebebiyle, hem doğaya zarar vermemesi, hem de çok daha iyi özelliklere sahip olması sebebiyle dünya çapında milyonlarca otomobil meraklısının ilgisini çeken elektrikli otomobiller, otomobil üreticilerinin de ilgi odağı haline gelmiş durumda. Bu alanda en başarılı olan şirketlerden birisi Tesla olurken, diğer otomobil üreticileri de elektrikli otomobil pazarına hızlı bir giriş yaptı. Elektrik otomobil pazarına hızlı bir giriş yapan şirketlerden biri de Volvo ve Geely oldu.

Volvo, Aniden Durma Sorunu Sebebiyle Elektrikli Otomobillerini Geri Topluyor Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volvo'nun bünyesinde üretilen Polestar 2 model elektrikli araçlar, aniden durmaları sebebiyle tamamen geri toplanacak.

Oldukça şık tasarıma sahip otomobil modeli Polestar 2’yi geçtiğimiz zamanlarda satışa sunan Geely ve Volvo, bu otomobillerde meydana gelen “aniden durma” sorunu sebebiyle tüm Polestar 2 otomobilleri geri toplama kararı aldı. Tüm sürücülerin, araçları en yakın servise götürmesinden başka bir çare olmadığını belirten yetkililer, çözümü ancak bu şekilde buldu.

Benzer içerik:  Tesla, Çin'deki 30.000 Otomobili Bir Takım Sorun Sebebiyle Geri Çağırdı

Toplamda 2.189 Polestar 2’nin geri çağırıldığını açıklayan yetkililer, yaptıkları açıklamada “Almanya, Birleşik Krallık, Çin, İsveç, Norveç, Belçika ve Hollanda’daki kayıtlı müşterilerin toplamda 2.189 aracı, sürüş sırasında ani durma ile sonuçlanan çekiş kaybıyla karşı karşıya kalabilir.” ifadelerine yer verdi.

Ani durma sorununun hiçbir şekilde bugüne kadar kaza veya yaralanmaya sebep olmadığına değinen yetkililer, bu araçların sorunlarının giderilmesiyle birlikte yeniden teslim edileceklerini açıkladı. Polestar CEO’su Thomas Ingenlath, 2-3 yıl içerisinde modelin yıllık 50.000 satışa ulaşacağını tahmin ettiklerini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir